18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pierwszy taki przypadek

Ponad pół miliona za śmierć po szczepieniu. Rekordowe odszkodowanie

23.06.2022  19:15
Ogromne odszkodowanie za śmierć po szczepieniu na COVID-19
Ogromne odszkodowanie za śmierć po szczepieniu na COVID-19 Fot: JCLobo/Shutterstock

Mieszkanka Kumbrii (Wielka Brytania) jest pierwszą osobą, która otrzymała odszkodowanie związane ze śmiercią po szczepieniu przeciw COVID-19. Kobiecie przyznano 120 tys. funtów zadośćuczynienia, czyli ponad 600 tys. złotych.

48-letni Brytyjczyk po zaszczepieniu przeciw COVID-19 zaczął skarżyć się na niezwykle intensywne bóle głowy. W związku z nasilającymi się dolegliwościami trafił do placówki medycznej, gdzie zmarł po sześciu dniach leczenia.

Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna zginął z powodu powikłań po przyjęciu szczepienia preparatem Astra Zeneca. Jego partnerka wkrótce złożyła wniosek o odszkodowanie.

Odszkodowanie po szczepieniu

Po ponad roku udało się jej wywalczyć 120 tys. funtów zadośćuczynienia. BBC przyznaje, że jest to pierwszy przypadek wypłaty odszkodowania z powodu zgonu wynikającego z powikłań po szczepionce. 39-letnia wdowa uważa, że kwota ta i tak jest zbyt mała.

Wciąż jestem załamana nagłą utratą mojego partnera, z którym byłam przez 21 lat. Oprócz emocjonalnej traumy wpadłam w problemy finansowe spowodowane nagłym zmniejszeniem domowego budżetu - stwierdziła.

Kobieta liczy, że jej przypadek skłoni inne poszkodowane osoby do walki o zadośćuczynienia, a nagłośnienie problemu przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na decyzję.

Czytaj także