18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Roznoszą ZŁO?

Ozdrowieńcy stanowią zagrożenie dla ludzi!

Wojciech Kozicki
03.12.2020  20:52
Czy koronawirusem można zarazić się dwa razy?
Czy koronawirusem można zarazić się dwa razy? Fot: Mateusz Grochocki/East News

Nowe badania dotyczące koronawirusa. Eksperci od dawna biją na alarm, że ozdrowieńcy nie są bezpieczni, bo może dojść do ponownego zakażenia COVID-19. Co więcej, po drugim zachorowaniu nadal trwa roznoszenie wirusa SARS-CoV-2.

Ozdrowieńcy stanowią zagrożenie? Naukowcy ostrzegają, że zakażeni koronawirusem po raz drugi mogą infekować innych. Co więcej, hiszpańscy eksperci biją na alarm, że osoby chorujące po raz drugi na koronawirusa, mogą przechodzić chorobę znacznie ciężej, niż w przypadku pierwszej infekcji. 

Ponowne zakażenie koronawirusem

Do tej pory nie było na to jednoznacznych naukowych dowodów. Jak pisze zdrowie.radiozet.pl, naukowcy z Madrytu przebadali hiszpańską pacjentkę, która chorowała na koronawirusa w kwietniu, a następnie w październiku. Nie była w grupie ryzyka. Drugie zakażenie przechodziła bardzo ciężko i konieczna była hospitalizacja.

Okazało się, że ponowne zakażenie COVID-19 było wywołane przez całkowicie inny szczep wirusa, niż ten który dopadł ją wiosną. Nie była na niego odporna i znów stanowiła epidemiczne zagrożenie dla otoczenia.

Jak wskazali w komunikacie naukowcy, badanie pacjentki z Madrytu jest jednym z najbardziej kompleksowych, które dotychczas przeprowadzono i opisano w związku z ponownym zakażeniem koronawirusem. Podobnych przypadków na świecie było dotychczas zaledwie 27 – pisze zdrowie.radiozet.pl

Czytaj także
Przeczytaj więcej