18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żartowniś, optymista i wokalista

Wzruszająca historia poparzonego nastolatka. "Jestem podrywaczem"

Wojciech Kozicki
25.10.2019  18:45
Poparzone dziecko i poruszająca historia - "nie jestem zombie"
Poparzone dziecko i poruszająca historia - "nie jestem zombie" Fot: YouTube

Zaid Garcia ma 16 lat i jest makabrycznie poparzony. Teraz pojawiła się nadzieja na odzyskanie wzroku, a przełomowa operacja oczu może zmienić jego życie. W najnowszym wywiadzie podzielił się swoją niesamowitą historią.

Zaid Garcia ma poparzone 80 procent ciała i stracił wzrok. Gdy miał 2 lata, świeczka spadła na jego łóżko, które zajęło się ogniem. Obecnie zbiera pieniądze na usunięcie warstwy skóry, która pokrywa jego oczy. Następnie lekarze chcą podjąć się rekonstrukcji powiek, aby nastolatek znów mógł widzieć.

Nastolatek potrzebował na zabieg 50 tys. dolarów. Ludzie niemal natychmiast wpłacili jednak 300 tys. dolarów.

Lekarze schowali moje oczy pod skórą, by zachować je na przyszłość. Nie mam też ręki oraz wszystkich palców u stóp, więc nie mogę normalnie chodzić – opowiedział Garcia.

Meksykanin zakładając zbiórkę na GoFundMe napisał, że przeszedł w życiu tyle operacji, że nie jest już w stanie ich policzyć. Wielu lekarzy mówiło mu również, że nie ma szans na przeżycie, ale nie poddał się. Wie jednak, że w przyszłości czeka go wiele przeszczepów skóry. Nie może się już doczekać momentu, gdy zostanie wykonana rekonstrukcja powieki i po raz pierwszy zobaczy świat.

Jest świadomy, że ludzie się go boją, ale chce dawać również nadzieję oraz odwagę. Przyznał się, że kilka razy, gdy dzieci były dla niego niemiłe, celowo nastraszył je tak bardzo, że uciekły z płaczem. Uważa to za "trochę zabawne". Podkreśla jednak, że jest taki sam jego rówieśnicy, chociaż jest też "graczem i podrywaczem". Przyznał się, że ma dziewczynę.

Realizuje się także jako poeta, muzyk i rysownik. Podkreśla, że gdy budzi się każdego ranka powtarza sobie zawsze "to będzie dobry dzień". W jednym z wywiadów wyznał, że najważniejsza jest dla niego rodzina. Przez wiele lat obawiał się, że pewnego dnia jego matka go porzuci, ale w końcu obiecała mu, że zawsze będzie się nim opiekowała.

Mam nadzieję, że gdy ludzie mnie poznają, to rozumieją, że nie jestem zombie, ani żadnym potworem z horroru, którzy krzywdzi. Chcę pokazać wszystkim, że cuda istnieją - powiedział Garcia w jednym z wywiadów.

Zais Gardia jest poparzony i nie widzi - kolejna operacja może zmienić jego życie na lepsze: