18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szyby się zatrzęsły

Kula ognia, huk i oślepiający błysk. POTĘŻNA EKSPLOZJA W HISZPANII

18.01.2021  21:20
Oślepiająca eksplozja w Hiszpanii. Co to?
Oślepiająca eksplozja w Hiszpanii. Co to? Fot: vovan/shutterstock

Wielka eksplozja nad granicą Hiszpanii i Portugalii. W środku nocy wybuchł niezidentyfikowany obiekt. Co to?

W nocy z niedzieli na poniedziałek nad północno-zachodnią granicą Hiszpanii i Portugalii doszło do potężnej eksplozji. Nagle po północy rozbłysło oślepiające światło, a ludzie usłyszeli przeraźliwy huk. Co się stało?

W nocy na niebie pojawiła się kula ognia, która dosłownie chwilę później eksplodowała. Nie była to na szczęście rakieta, nie był to żaden pocisk ani statek powietrzny. To najprawdopodobniej meteor.

Kula ognia i wybuch w Hiszpanii. Meteoryt?

Niezwykłe wydarzenie nastąpiło nad północno-zachodnią częścią Półwyspu Iberyjskiego i najlepiej widoczne było w hiszpańskich prowincjach Lugo i Pontevedra. Zobaczyć je można było przez dosłownie kilka sekund, o godzinie 1.10 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Jak podaje El Progreso, prawdopodobny meteor rozpadł się na wiele drobnych cząstek, zanim spadł na ziemię. Po wejściu w atmosferę musiał ulec samospaleniu i eksplodował. Podobne zajście pod koniec grudnia obserwowano w Japonii.

Jest jednak jeszcze inna, dużo ciekawsza i ekscytująca teoria, która zakłada, że w atmosferę wszedł nie meteoryt, a kawałek komety, "kosmiczna skała", która oderwała się od niej. Skąd takie przypuszczenia? Wybuch był ponoć widoczny z obserwatoriów oddalonych o 500 kilometrów!

 

Czytaj także