18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uważajcie!

Powoduje raka! W Niemczech zakazany, w Polsce używany na potęgę

15.02.2021  20:38
Rakotwórczy glifosat w Polsce
Rakotwórczy glifosat w Polsce Fot: Marcin Kaminski/East News

Rakotwórczy glifosat jest w Polsce używany na potęgę, chociaż np. Niemcy dawno go zakazały. To szczególnie złe informacje dla fanów kaszy gryczanej. Pod lupą znalazły się niektóre marki, dodające do swojej żywności trujący związek.

Rakotwórczy glifosat jest niebezpieczny i dla ludzkiego organizmu i dla środowiska. Z tej przyczyny ów związek został zakazany w Niemczech. Niestety, w Polsce wciąż jest stosowany, a to szczególnie złe informacje dla miłośników kaszy gryczanej.

Kasza gryczana sama w sobie to skarbnica potrzebnych do funkcjonowania organizmu mikroelementów. Niestety, wiele marek w Polsce dopuszcza się używania szkodliwej ilości glifosatu - czasami przekracza się jego normy nawet o 40 proc. Warto to wiedzieć i mocno na siebie uważać. 

Rakotwórczy glifosat w kaszy gryczanej?!

Jak zostało to odkryte? Otóż badacze z FoodRentgen wytypowali 10 opakowań kasz gryczanych różnych marek dostępnych w polskich sklepach. Ich próbki zostały wysłane do Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Wnioski są zatrważające dla każdego wielbiciela kaszy gryczanej.

Jak donosi portal o2.pl - z 10 badanych kasz tylko 4 były zupełnie wolne od herbicydu (w tym dwie pierwsze z certyfikatem BIO). Okazuje się więc, że producenci korzystają ze szkodliwego dla człowieka glifosatu dosłownie na potęgę.

Glifosat to związek organiczny stosowany zwykle w postaci soli amonowej lub sodowej jako aktywny składnik środków zwalczających chwasty – herbicydów. Wprowadzony został na rynek w roku 1974 przez firmę Monsanto jako składnik herbicydu Roundup.

Niestety, powszechnie wiadome jest, że używanie czegoś, co ostatecznie może nam przynieść pogorszenie stanu zdrowia - jest co najmniej niemoralne. Na szczęście na terenie UE tego herbicydu będzie można używać jedynie do 2022 roku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze