18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Praca zdalna zrujnuje Wam zdrowie?! Niepokojące ustalenia

01.09.2021  07:49
Praca zdalna to zło?
Praca zdalna to zło? Fot: Tiwiplusk/Shutterstock

Praca zdalna w czasie pandemii koronawirusa stała się codziennością niejednego Polaka. Niestety, okazuje się, że ma ona dewastujący wpływ na nasze zdrowie. Bardzo niepokojące ustalenia niejednej osobie spędzą sen z powiek.

Praca zdalna na początku pandemii koronawirusa zdawała się egzotyczna i przyjemna. Ludzie cieszyli się, że w końcu nie będą musieli dojeżdżać i siedzieć po 8 godzin w biurach. Niestety, okazuje się, że nie wszystko złoto co się świeci.

To, co początkowo było przyjemne, teraz jest dewastujące. Naukowcy skupili się na tym, jak pracowanie z domu na nas wpływa i nie mają najlepszych wieści. To zajęcie dosłownie rujnujące zdrowie fizyczne i psychiczne.

Praca zdalna to zło?

Połowa młodych pracowników podczas pracy zdalnej ma problemy z koncentracją, a 37 proc. z zachowaniem work-life balance – takie wnioski płyną z badania Gensler na amerykańskich pracownikach. Natomiast z międzynarodowego raportu Oracle wynika, że w 2020 r. aż 9 na 10 osób w wieku 22-25 lat odczuwało zwiększony stres w pracy. Przebywanie w domu w niczym tutaj nie pomaga.

Coraz gorsze i bardziej przykre doświadczenia młodych ludzi związane z pracą zdalną oraz towarzyszący im niepokój, są konsekwencją niepewnej sytuacji na rynku pracy oraz konieczności szybkiego dostosowania się do wykonywania obowiązków w nowych warunkach.

Nie ma litości — jeśli przestajesz się na swoim stanowisku spisywać — wtedy znajdzie się wielu chętnych na twoje miejsce. Niestety, praca z domu wcale nie niweluje tego stresu, wręcz przeciwnie. Daje ludziom więcej czasu na przeżywanie czarnych myśli.

We wszystkim trzeba odnaleźć równowagę — inaczej znacznie na tym cierpieć nasze zdrowie. To ono, tak naprawdę jest zdecydowanie największą wartością i to na nim powinniśmy się skupić. Zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, a dodatkowo tuż przed czwartą falą ataku wirusa.

Czytaj także