18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

FRANCISZEK OSTATNIM PAPIEŻEM

NADCIĄGA KONIEC KOŚCIOŁA! Mroczna przepowiednia św. Malachiasza

25.07.2021  12:03
Franciszek ostatnim papieżem? Mroczna przepowiednia końca kościoła
Franciszek ostatnim papieżem? Mroczna przepowiednia końca kościoła Fot: Gevorg Ghazaryan/SHutterstock

Nadciąga koniec świata, jaki znamy? Być może nie chodzi jeszcze o ostateczną apokalipsę, a "jedynie" o koniec Kościoła Katolickiego. Święty Malachiasz zobaczył to już w XII wieku!

Franciszek to ostatni papież Kościoła Katolickiego? Po nim czeka nas już tylko apokalipsa, lub koniec świata, jaki znamy - miał twierdzić święty Malachiasz. Jego przepowiednię czytać możemy jednak nie tylko, jako zagładę ludzkości, ale jako zagładę Watykanu i kościoła katolickiego.

Święty Malachiasz stąpał po świecie na przełomie XI i XII wieku - urodził się w Irlandii, a w 1119 roku przyjął święcenia kapłańskie. Duchowny szybko mianowany został biskupem, dużo podróżował i... przewidywał przyszłość. Przypisuje mu się między innymi wielką przepowiednię, w której opisał 112 papieży. Ostatnim, jaki miałby urzędować w Watykanie, jest Franciszek.

Koniec Kościoła Katolickiego. Franciszek ostatnim papieżem

Wedle proroctwa świętego Malachiasza (zachował się manuskrypt z przepowiednią, jednak nikt nie wie, czy to autentyk) ostatni papież miałby władać kościołem w czasie największych prześladowań, zaś koniec jego pontyfikatu to koniec świata, jaki znamy.

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego na tronie zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec - brzmi mroczna przepowiednia (za Interia.pl).

Nie wiadomo więc, czy czeka nas apokalipsa, czy to tylko Kościół ogarnie ciemność. Skąd zaś przypuszczenia, że mowa właśnie o Franciszku? Malachiasz miał wymienić 112 papieży, a pierwszy na liście panował za czasów proroka. Przedostatni w proroctwie został opisany jako "chwała oliwki" ("Gloria Olivae") a Benedykt XVI wywodzi się z zakonu benedyktynów, których symbolem jest gałązka oliwna. Jego poprzednik miał być "De labora Solis" czyli "Z pracy Słońca" - gdy urodził się Karol Wojtyła, znany później jako Jan Paweł II, doszło do zaćmienia słońca. Poprzednik Jana Pawła II - Jan Paweł I został z kolei opisany jako "De medietate Lunae" ("Z połowy Księżyca"). Albino Luciani został wybrany na papieża, gdy Księżyc wchodził w ostatnią kwadrę!

Czytaj także