18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mroczna przepowiednia

Nostradamus przewidział koronawirusa? Nowa teoria

Wojciech Kozicki
30.03.2020  19:17
Nostradamus i przepowiednie - przewidział kryzys gospodarczy po koronawirusie?
Nostradamus i przepowiednie - przewidział kryzys gospodarczy po koronawirusie? Fot: Facebook/El Doqmentalista

Czy Nostradamus rzeczywiście miał moc i widział przyszłość? Nawet jeśli jego przepowiednie tylko igrają z wyobraźnią, to i tak mrożą krew w żyłach. Mistyk i astrolog twierdził, że przewiedział losy świata, a „Księga Nostradamusa” zdaniem niektórych zawiera informacje o takich wydarzeniach jak koniec świata, III wojna światowa, nadejście Antychrysta, wojna chrześcijaństwa z islamem, wojna atomowa i liczne kataklizmy. Czy przewidział także koronawirusa z Wuhan?

Przepowiednie Nostradamusa od wieków budzą ogromne emocje, chociaż niektórzy twierdzą, że po prostu można je dowolnie interpretować, a ludzka wyobraźnia płata figle. Istnieją teorie, że Nostradamus przewidział m.in. dojście Hitlera do władzy, zabójstwo prezydenta Kennedy’ego, a nawet atak na World Trade Center. Okazuje się, że mistyk ujrzał w swoich wizjach także pandemię koronawirusa oraz ZŁO, które nadejdzie po wirusie.

„Wirtualna Polska” cytuje fragment sporządzego przez Nostradamusa czterowiersza z III centurii. Ma on się odnosić konkretnie do Włoch. W kolejnym fragmencie, mistyk i kabalista wskazał kolejne kraje, które obecnie zmagają się z COVID-19.

Pau, Werona, Vincennes, Saragossa
Z dalekich mieczy ziemia będzie mokra od krwi.
Olbrzymia plaga dotrze do wielkiej skorupy,
Bliskie zbawienie, ale lekarstwo jest daleko" 

"Montauban, Nîmes, Avignon i Béziers,
Plaga, grzmoty i grad po Marsie:
Mostu Paryskiego, ściany Lyonu, Montpellier,
Po sześciuset siedmiu trafiają trzy pary"

Wizje Nostradamusa i koronawirus

Proroctwa zostały spisane w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto centurii. Jak twierdzą fani francuskiego badacza w jego tekście są zaszyfrowane informacje, które dotyczą także obecnej sytuacji. Nostradamus miał wskazać kraje, które będą najbardziej narażone na rozwój epidemii i są ogniskami największych zachorowań. Czy chodziło o koronawirusa?  - pisze Viva.pl

Tymczasem Innemedium.pl przytacza fragment 17. czterowiersza z VIIIcenturii. Nostradamus pisał w nim o ZARAZIE, ale także o bogatych, którzy stracą pieniądze. Czy miał na myśli kryzys gospodarczy, który nastąpi po pandemii koronawirusa?

Nadchodzi kryzys gospodarczy, który przeora gospodarkę światową i polską – zapowiada również premier Mateusz Morawiecki.

„Bogaci ludzie zostaną spustoszeni z dnia na dzień.
Trzej bracia pogrążą świat.
Nadmorskie miasto zostanie opanowane przez wrogów.
Głód, ogień, krew, zaraza i podwojenie wszelkiego zła”.

Czytaj także