Straszne

Przez 20 lat nie mył zębów. To widok tylko dla osób o mocnych nerwach

23.11.2019  12:37
Przez 20 lat nie mył zębów. To widok tylko dla osób o mocnych nerwach
Przez 20 lat nie mył zębów. To widok tylko dla osób o mocnych nerwach Fot: EAST NEWS

Gdzie leżą granicę zaniedbania? Pewien mężczyzna przez 20 lat nie mył zębów. To, co można zobaczyć w jego buzi, przekracza ludzkie pojęcie. Nie polecamy czytać przy jedzeniu.

To się nie mieści w głowie. Pewien mężczyzna pochodzący z Wielkiej Brytanii, doprowadził swoją jamę ustną do dramatycznego stanu - jeśli coś jecie... Lepiej nie czytajcie dalej.

21-latek opowiedział swoją historię w zagranicznym programie "Embarrassing Bodies", w którym specjaliści pomagali ludziom radzić sobie z ich wstydliwymi problemami natury fizycznej. Mężczyzna szczerze przyznał, że nigdy nie dbał o swoje zęby. 

Określenie "nie dbał" jest tu delikatnie niewystarczające. Chłopak po prostu przez 20 lat ich nie mył!

Przez 20 lat nie mył zębów. Oto efekty

Przez lata jadłem niewłaściwą żywność, piłem wiele napojów gazowanych i naprawdę nie dbałem o zęby

- wyznawał przed kamerami.

Do występu w programie, a co za tym idzie, również do wizyty u stomatologa - zmusiło go to, że zęby zaczęły mu po prostu wypadać. 

Okazało się, że korzenie jego zębów dosłownie zgniły, a całość była totalnie zniszczona przez próchnicę. Warstwa kamienia nazębnego wyglądała zaś jak twardy mur.

Twitter
Twitter Fot: Twitter

Lekarze musieli usunąć mu aż 11 zębów. Zastąpiono je implantami, które znacząco poprawiły wygląd jamy ustnej Brytyjczyka. Mamy nadzieję, że od momentu debiutu telewizyjnego zaczął o zęby dbać. 

Przeczytaj więcej
Komentarze