18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujący powód

Przyjął 10 dawek szczepionki na Covid-19 JEDNEGO DNIA

13.12.2021  21:47
Nowa Zelandia: Przyjął 10 dawek szczepionek
Nowa Zelandia: Przyjął 10 dawek szczepionek Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Ogromne zaskoczenie w Nowej Zelandii. Mieszkaniec tego kraju jednego dnia przyjął aż 10 dawek szczepionki na Covid-19. Powód jego zachowania szokuje.

Koronawirus budzi w ludziach uzasadniony lęk. Pewien mieszkaniec Nowej Zelandii jednego dnia przyjął aż 10 dawek szczepionki przeciwko Covid-19 w jeden dzień. Czy bardziej od skutków ubocznych tego zachowania bał się przejścia przez pandemiczną grozę?

Jak się okazuje, jego motywacja była zupełnie inna. Mieszkaniec Nowej Zelandii postanowił przyjąć 10 dawek szczepionki, kierując się nie tylko troską o swoje zdrowie, ale głównie... chęcią wzbogacenia się!

Nowa Zelandia: Mężczyzna przyjął 10 dawek szczepionki na Covid-19

Mężczyzna prawdopodobnie za opłatą podszywał się pod inne osoby, a następnie w ich imieniu przyjmował szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Nowozelandzkie ministerstwo zdrowia wyraziło spore obawy w związku z tym incydentem.

Po pierwsze mężczyzna mógł w ten sposób poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu, ale poza tym naraził w ten sposób na niebezpieczeństwo te osoby, które zdecydowały się na taki "przekręt".

Każdy, kto otrzymał więcej zastrzyków niż ich zalecana liczba, powinien natychmiast zgłosić się do lekarza […] Przyjmowanie szczepionki pod cudzym nazwiskiem naraża nie tylko osoby, które otrzymują więcej dawek, ale również te, które oficjalnie zostaną uznane za zaszczepione, chociaż w rzeczywistości nie otrzymały preparatu

– apeluje Astrid Koornneef z resortu zdrowia.

Ostatnie dane z Nowej Zelandii mówią, że w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest tam 3,75 mln osób, co stanowi prawie 74% społeczeństwa. Od początku pandemii potwierdzono w tym kraju jedynie 12 986 przypadków koronawirusa, zmarło 47 osób. Najwyraźniej poza tym jednym mieszkańcem, większość prezentuje raczej zdrowy rozsądek.