18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej sobie darować

Pyszne i zdrowe? Nic bardziej mylnego, zostawcie ten jogurt!

09.07.2022  17:16
Mrożony jogurt to nie samo dobro
Mrożony jogurt to nie samo dobro Fot: veryulissa/Shutterstock

Jogurt jest zawsze pyszny i zdrowy? Niekoniecznie! Jego mrożona forma ze słodkimi dodatkami przynosi czasem konsumentom więcej szkody niż pożytku.

Mrożony jogurt to popularny zamiennik dla lodów i serników na zimno, który latem konsumenci chętnie wybierają. Z całą pewnością jest to przysmak pyszny, ale niekoniecznie zdrowy. Dietetycy biją na alarm!

Mrożony jogurt to dietetyczna zbrodnia!

Jogurty kojarzą nam się z czymś bardzo zdrowym dla naszego organizmu, ale te mrożone, które jemy w towarzystwie kandyzowanych owoców i słodkich jak ulepek polew to nie najlepsza alternatywa dla klasycznych lodów.

Na temat mrożonych jogurtów narosło wiele kontrowersji. Dużo dyskutuje się na temat konsekwencji zdrowotnych spożywania tego typu deserów. Niestety, nie mam dobrej opinii na ich temat. Uważam, że są produktem należącym do przetworzonej żywności. Nie jest to produkt naturalny

– komentuje w jednym z wywiadów Rebecca Lewis, dietetyk z HelloFresk.

W mrożonych jogurtach, które kupujemy w barach czy kawiarniach, bardzo często znajdziemy sztuczne słodziki, konserwanty, wzmacniacze smaku czy chemiczne dodatki. Warto więc przed zakupem tej pyszności sprawdzić jej skład.

Uważajmy, co w siebie wrzucamy, szczególnie latem, kiedy nas organizm jest mocno zmęczony i nadwyrężony walką z upałem. To ważne, by sobie pomagać, a nie szkodzić.

Czytaj także