18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Radio Maryja: "Antykoncepcja to ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWO"

Malwina Kossela
25.10.2022  14:34
Antykoncepcja to ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWO
Antykoncepcja to ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWO Fot: Krakenimages.com/Shutterstock

Seks i antykoncepcja ciągle budzą kontrowersje, chociaż żyjemy już w XXI wieku. Ksiądz na antenie Radia Maryja postanowił wypowiedzieć się mocno na ten temat. Nawet małżeństwom można już współczuć.

Zdaniem kapłana, który wypowiadał się na antenie Radia Maryja, antykoncepcja jest śmiertelnym niebezpieczeństwem. Nie brak odpowiedniej opieki medycznej w ciąży i okresie porodu, nie kolejne restrykcje PiS-u, ale sama antykoncepcja dybie na nasze życie.

Oczywiście ksiądz nie poruszał nawet tematu seksu pozamałżeńskiego, wypowiadał się na temat tego, co sądzi o antykoncepcji w małżeństwie kobiety i mężczyzny. Jeśli ktoś nie chce zostać rodzicem lub z uwagi na sytuację w Polsce zwyczajnie boi się ciąży - mamy dla niego złe wieści. Radio Maryja już wydało wyrok.

Antykoncepcja to ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWO

Radio Maryja przygotowało dla swoich słuchaczy audycję z poradami dla małżeństw i rodziców. Program poprowadził ksiądz Dominik Chmielewski, który tłumaczył wiernym, że powołaniem żony jest "opiekowanie się emocjami swojego męża". Salezjanin poruszył również temat antykoncepcji, którą określił jako "śmiertelne zagrożenie dla małżeństwa". Nie można więc świadomie decydować o swoim życiu.

Śmiertelnym zagrożeniem w małżeństwie jest antykoncepcja. Kiedy mąż i żona stosują antykoncepcję, to uderzają w swoją najgłębszą tożsamość. Używanie antykoncepcji w małżeństwie to krzyk matki: "Nie chcę być matką!". To krzyk ojca: "Nie chcę być ojcem!". Razem krzyczą: "Nie chcemy dziecka!". Wiele małżeństw stosujących antykoncepcję ma strasznie destrukcyjne uczucia względem siebie, ponieważ cały czas atakują swoją najgłębszą tożsamość

- tłumaczył słuchaczom ks. Chmielewski. 

"Jeśli rodzice ciągle mówią: "Nie chcemy dziecka", to jak ma kwitnąć relacja miłości między mężem i żoną? Jak ma kwitnąc relacja miłości między rodzicami i dziećmi? To jest niemożliwe! (…) Dopiero do małżeństwa, które rezygnuje z antykoncepcji i pokutuje za grzech antykoncepcji, wraca miłość małżeńska" - podkreślił ks. Chmielewski. Wygląda więc na to, że w oczach specjalistów z Radia Maryja wszyscy jesteśmy rodzicami, nawet kiedy na horyzoncie nie widać żadnego dziecka.

Trafiają do Was takie nauki?

Czytaj także