18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia nie ma szans?

Rosja ma lek na koronawirusa. Ruszyła produkcja

Wojciech Kozicki
01.06.2020  20:19
Rosyjski lek na koronawirusa pokona epidemię SARS-CoV-2?
Rosyjski lek na koronawirusa pokona epidemię SARS-CoV-2? Fot: Pixabay/Michal Jarmoluk

Koronawirus szaleje, rośnie liczba ofiar. Kiedy powstanie lek lub szczepionka? Okazuje się, że cudowne lekarstwo być może już istnieje i jest dostępne w Rosji. Jego twórcy twierdzą, że skuteczność wynosi nawet 90%.

Przedstawiciel ministerstwa zdrowia Rosji Władimir Czułanow w poniedziałek ogłosił, że powstał rosyjski lek na koronawirusa. Nosi nazwę Awifawir. Podczas badań klinicznych okazało się że jego skuteczność wynosi nawet 90%. Rosjanie się nie cackają i chociaż testy potrwają do września, lek został już oficjalnie zarejestrowany przez resort zdrowia, a 11 czerwca trafi do rosyjskich szpitali. Fundusz Inwestycji Bezpośrednich, który ufundował lek, zapowiada, że w czerwcu ma być gotowych do użycia nawet 60 tys. opakowań Awifawiru.

Lek na koronawirusa

Rosyjskie media podają, że trwa kolejny etap testowania lekarstwa. Jego działanie sprawdzono już na 180 pacjentach, a badaniach klinicznych wzięło udział ok. 300 osób. Okazuje się, ze preparat nie jest całkowitą nowością. Jest odpowiednikiem japońskiego leku przeciwwirusowego Avigan (fawipirawir), który skutecznie jest stosowany w leczeniu koronawirusa.

Działanie Awifawiru polega na hamowaniu namnażania się koronawirusa. Lek pozwala przy standardowej terapii na skrócenie okresu leczenia z dziewięciu do czterech dni - po tym okresie 65 proc. pacjentów, którym podano lek, miało już ujemny wynik testu na koronawirusa. Po 10 dniach liczba pacjentów, u których wynik testu był ujemny sięgnęła 90 procent – pisze Polsat News.

Zagłosuj

Czy koronawirus to broń biologiczna?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze