18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rakiety hipersoniczne to koniec świata?

Rosja ma nową broń. Śmierć totalna!

Wojciech Kozicki
28.12.2019  14:33
Rosja i broń hipersoniczna - koniec świata w kilka sekund?
Rosja i broń hipersoniczna - koniec świata w kilka sekund? Fot: Facebook, Pixabay

Trwa wyścig zbroń na świecie, a armia rosyjska właśnie ogłosiła, że prześcignęła USA. Czy Rosja ma broń, która może pokonać wszystkie systemy obrony i tarcze antyrakietowe? System rakiet Avangard to nowy sposób na błyskawiczną i masową zagładę!

III wojna światowa wisi w powietrzu. Korea Północna ma pociski balistyczne z kosmiczną technologią i grozi światu. Tymczasem Rosja również szczerzy kły, a Putin posiada ogłosił, że ma broń, która może zetrzeć dowolnego wroga na świecie w BŁYSKAWICZNYM tempie. Nie ma sposobu, by się przed nią obronić.

Rosja i broń hipersoniczna

Jak podaje MSN, Rosja dysponuje rakietami, które mogą przenosić głowice atomowe i przekraczają prędkość dźwięku 27-krotnie.  Światowe media jednogłośnie piszą o nowej klasie broni masowej zagłady, która od piątku 27 grudnia jest rzekomo gotowa do użycia, czym pochwalił się minister obrony Rosji Siergiej SzojguBroń hipersoniczna jest w stanie pokonać amerykańskie tarcze antyrakietowe!

Obecnie dostepne systemy obrony nie są w stanie zatrzymać rakiet hipersonicznych. Jak poradzić sobie z takim zagrożeniem w 6 minut? Nie wiemy jak się obronić - przyznał ekspert Richard Speier.

Prezydent Putin ogłosił, że nowy rosyjski pocisk The Avangard jest w stanie wytrzymać ekstremalną temperaturę i prędkość pędząc przez atmosferę. Jest to rakieta nie do zatrzymania przez systemy obronne, bo nie porusza się po przewidywalnej trasie jak tradycyjne rakiety balistyczne. Rosyjska technologia pozwoli na ostre i zaskakujące manewry podczas lotu pocisku.

Putin stwierdził, że skontruowanie takiej broni było konieczne, ponieważ Rosja musi reagować na rozwój amerykańskich systemów rakietowych i antyrakietowych. Ogłosił, że teraz to Ameryka musi gonić technologicznie Rosję, która jako jedyna na świecie posiada arsenał hipersoniczny.

Im szybciej taka rakieta się porusza, tym ma większą energię kinetyczną. Pocisk hipersoniczny nawet bez ąłdunku wybuchowego wyrządziłby gigantyczne zniszczenia - powiedział Rich Moore z korporacji RAND.

Czy rzeczywiście technologia The Avangard jest zagrożeniem dla całego świata? Jak pisze MSN.com, zachodni eksperci podejrzewają, że Putin opowiada bajki, a rozwój tych rakiet nie jest na tak zaawansowanym poziomie jak chwali się Rosja.

Media przypominają, że Rosja już wcześniej dysponowała bronią hipersoniczną. Pocisk powietrze - ziemia Kindżał wszedł do służby w listopadzie, choć zdaniem wielu zachodnich specjalistów, nie był to jeszcze pocisk hipersoniczny. Niezależnie od tego, nieoficjalnie mówi się, że Kindżał może razić cele oddalone o 1500-2000 km i przenosić głowice nuklearne.

Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że Rosja prawdopodobnie dysponuje też bronią psychotroniczną, a Putin ma tzw. „Zombie gun”. Ta zabójcze technologia  pozwala przejąć kontrolę nad umysłem, co potwierdziły udane testy na myszach.

Rosja i nowa broń masowej zagłady - Avangard to groźba III wojny światowej?

Jak działa broń hipersoniczna?

Czytaj także
Przeczytaj więcej