18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

z biletem w jedną stronę

Rosja wysyła misję na Księżyc. Wystrzelą z nią Putina?

14.04.2022  13:39
Rosja wysyła misję na Księżyc. Wystrzelą Putina?
Rosja wysyła misję na Księżyc. Wystrzelą Putina? Fot: Frederic Legrand - COMEO/SHutterstock, Dima Zel/Shutterstock

Władimir Putin próbuje za wszelką cenę udowodnić potęgę Rosji i wysyła przyspieszoną misję na Księżyc. Zachodzimy w głowę, czy ktoś nie zaproponował mu, by sam się na ten Księżyc wystrzelił...

Rosji nie wychodzi podbój Ukrainy, kraj jest na skraju bankructwa, obywatele cierpią z powodu wielkiej inflacji i braku podstawowych towarów w sklepach, a Władimir Putin panicznie szuka rozwiązań. Już wie, że inwazja mu nie wyszła, zrezygnował więc z prób obalenia Wołodymira Zełenskiego i przejęcia władzy w Ukrainie, i próbuje zdobyć wschód kraju. Wyznaczył sobie nawet czasową granicę na wygranie tej bezsensownej, krwawej wojny - pragnie ogłosić swój sukces w Dniu Zwycięstwa, w najważniejsze święto państwowe Rosji 9 maja.

Pojawiają się jednak głosy, że się nie uda. Co więc w zamian? Jak przekonać świat, albo chociaż Rosjan i kraje im przychylne, że Rosja to potęga? Jednym z pomysłów jest wznowienie podróży w kosmos. A może by tak samego Putina z jakąś rakietą do niego wystrzelić? Tylko tak wiecie, z biletem w jedną tylko stronę.

Rosja wraca w kosmos

Władimir Putin chce za wszelką cenę przekonać świat, że Rosja to potęga, ogłosił więc, że Rosjanie znów polecą w kosmos. Odwlekana od lat misja Łuna 25 ma się odbyć już w tym roku. Państwo nie ma pieniędzy, ale co tam - wystrzelą sobie rakietę na Księżyc.

Pierwotnie Łuna 25 miała lądować na Księżycu w 2014 roku, później termin kilkukrotnie przekładano. W międzyczasie Rosja dawno spadła ze stołka i straciła swe miejsce w czołówce misji kosmicznych i kosmicznych odkryć. A teraz chce się znów ścigać i naprędce organizuje lot, byle tylko wyprzedzić Amerykanów. Lot na Księżyc tych drugich, z misją Artemis, zaplanowany jest na 2024 rok, Rosjanie tak się spieszą, że polecą już w sierpniu bieżącego roku.

Przywrócimy program lotu na Księżyc. Mówię o starcie misji Łuna 25 z kosmodromu Wostocznyj Do trzeciego kwartału Łuna 25 musi być zakończona

- oznajmił Władimir Putin.

Chciało by się, by w misji Rosja wykorzystała największego swojego kosmit... człowieka, by to właśnie Władimir Putin na Księżyc poleciał i może (dla dobra ich samych i świata) już nie wracał. Niestety Łuna 25 to misja bezzałogowa. A to peszek. Po co zaś Rosjanie chcą ją wysłać na Księżyc? Nieoficjalnie dokładnie po to, by się chlubić, że są lepsi niż USA. Oficjalnie chodzi o badania pozostałości lodu na ziemskim satelicie.