18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Coś nie wyszło

Rosyjska podróbka McDonald's NIE WYPALIŁA. Serwują klientom resztki

15.06.2022  16:50
Rosyjska podróbka MdDonald's serwuje resztki
Rosyjska podróbka MdDonald's serwuje resztki Fot: 8th.creator/Shutterstock

Kilka tygodni temu Mc Donald's ogłosił wycofanie się z Rosji. Oczywiście Rosjanie błyskawicznie wykorzystali ten fakt, tworząc własny odpowiednik popularnej restauracji pod szyldem "Smacznie i kropka". Jednak jak się okazuje, nowa sieć podaje klientom... resztki.

Sieć amerykańskich fastfoodów McDonald's po wybuchu wojny wstrzymała działalność w tamtym kraju. Kilka tygodni temu zarząd popularnych restauracji ogłosił, że całkowicie wycofuje się z Rosji. Wtedy pojawił się pomysł stworzenia rosyjskiego "Makdonalda", który wkrótce został zrealizowany.

Rosjanie stworzyli "Smacznie i kropka", zastępując znane na całym świecie "złote łuki" logotypem przypominającym flagę Bangladeszu z frytkami i hamburgerem. Prawie identyczne logo ma portugalska marka sprzedająca karmę dla zwierząt. Przypadek?

Rosyjski McDonald's serwuje resztki?

W menu "Smacznie i kropka" znajdziemy takie hity jak burgery, frytki, a nawet napoje gazowane. Jedzenie jest podawane w opakowaniach przypominających te amerykańskie, lecz brakuje na nich logo znanej sieci. Firma zatrudnia już około 50 tys. osób i planuje wkrótce uruchomić 850 restauracji.

Po opublikowaniu zdjęć z rosyjskiej sieci okazało się, że wykorzystuje ona resztki żywności, które zostały po restauracjach McDonald's. Na sosach do burgerów i frytek pracownicy zamazali literki "M" należące do amerykańskiej sieci.

Amerykańskie restauracje od kilku miesięcy były zamknięte, co sprawia, że świeżość "przejętego' jedzenia może być co najmniej wątpliwa. "Wkusno i toczka" wykorzystuje również zapasy coca-coli, lecz nie planuje poszukiwania zamienników na lokalnym rynku.