18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ile?!

To wbije Was w fotel. 500 złotych za hot dogi i kanapkę

13.11.2019  09:46
To wbije Was w fotel. 500 złotych za hot dogi i kanapkę
To wbije Was w fotel. 500 złotych za hot dogi i kanapkę Fot: DANIEL ROLAND/AFP/East News

Rzym zaskakuje turystów i tubylców skrajnie wysokimi cenami. We włoskich mediach przytoczono sytuację pewnej rodziny, która kupiła kilka przekąsek w restauracji za zatrważająco wysoką cenę. 

Rzym jest przepięknym miastem i prawdopodobnie każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że warto go kiedyś odwiedzić. Niestety, aby dać sobie w tym mieście radę, trzeba mieć niezwykle zasobny portfel.

Aktualnie włoskie media rozpisują się na temat skrajnie wysokich cen w restauracji. Pewna tamtejsza rodzina, konkretnie 47-latek, jego żona i dwójka dzieci, wybrała się do Rzymu. Podczas intensywnego zwiedzania, grupkę złapał deszcz, więc postanowili oni skryć się w jednej z restauracji przy via della Conciliacione.

Rzym na ustach całego świata. Wszystko przez ceny

Jest to główna droga prowadząca wprost na plac świętego Piotra od strony Zamku św. Anioła, znana z setek zdjęć i filmów. Prawdopodobnie to sprawia, że jest równie znana jak droga. 

Usiedliśmy, mój syn wybrał hot doga z menu. Zamówiliśmy jeszcze dwa plus kanapkę

- mówił 47-letni Leo Recchia w rozmowie z "Il Messaggero". 

Do wszystkiego rodzina dobrała jeszcze cztery puszki coli oraz wodę mineralną. Za wszystko zapłacili... 119 euro. Hot dog kosztował 22 euro, kanapka - 7 euro. Cena puszki coli to 6 euro, a woda - 5 euro. Do tego 17 euro serwisu, co we włoskich restauracjach jest już niemal normą. Przeliczając to na złotówki... wychodzi mniej-więcej pół tysiąca.

Zdecydowanie nie są to najtańsze rozrywki. Przy takich cenach, koszt rybki nad Bałtykiem nagle jakoś mniej boli.