18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Breaking News!

ŚWIĘTY MIKOŁAJ NIE ISTNIEJE. Biskup złamał serca dzieciom

14.12.2021  21:01
Św. Mikołaj nie istnieje?!
Św. Mikołaj nie istnieje?! Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Święty Mikołaj nie istnieje! O ile dorośli na ogół to wiedzą, to dzieciom taka informacja może zrujnować życie i marzenia świąteczne. Pewien biskup nawet nie mrugnął, kiedy łamał serca najmłodszym wiernym.

Święty Mikołaj symbolizuje święta i dla najmłodszych jest tożsamy z magią tego zimowego okresu. Starszy pan odziany w czerwony strój to synonim udanego Bożego Narodzenia. Co jednak kiedy ktoś brutalnie sprowadzi najmłodszych na ziemię i powie im, że to wszystko bujda?

Ogromne oburzenie zapanowało w sieci po pewnej mszy świętej we Włoszech. Szacowny biskup Antonio Stagliano wywołał histerię i rozpacz w kościele wśród najmłodszych. Duchowny stwierdził beztrosko w samym środku kazania, na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, że... Święty Mikołaj nie istnieje.

Św. Mikołaj nie istnieje?!

Diecezja tego biskupa kaja się i przeprasza wściekłych rodziców i smutne dzieci. Warto dodać, że msza ta była dedykowana dla najmłodszych. To jedynie przydaje skandalowi dramatyzmu. 

W czasie przedświątecznej mszy biskup Antonio Stagliano zaczął mówić maluchom o tym, jak to „jeden z koncernów wykorzystuje ten wizerunek”  i że tak naprawdę poczciwy dziadek w czerwonym wdzianku nie istnieje. Momentalnie po kościele poniósł się pomruk niedowierzania i oburzenia! Dzieci były zrozpaczone, rodzice zgorszeni.

Jednym zdaniem obalił dziecięcy mit

- bulwersował się dziennik "La Stampa".

„Powiedziałem tylko, że święty Mikołaj nie jest osobą historyczną, jak biskup święty Mikołaj, na którym wzorowano fikcyjną postać" - twierdzi, tłumacząc się biskup i dodaje, że i tak wszystkie dzieci wiedzą, iż to "tata lub wujek" przebierają się w czerwone szatki.

Przede wszystkim, w imieniu biskupa, chcę wyrazić żal z powodu tego stwierdzenia, które rozczarowało najmłodszych i chcę podkreślić, że intencje Monsignora Stagliano były zupełnie inne

- dodaje ksiądz Alessandro Paolino na Facebookowej stronie diecezji. 

Tak czy inaczej, dzieci zapewne przepłaczą te święta, zamiast cieszyć się z prezentów, które przynosi im św. Mikołaj. Jesteście oburzeni takim podejściem do najmłodszych?

logo Tu się dzieje