18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wygląda dziwnie

Schron kosmitów na Marsie?! NASA opublikowała tajemnicze zdjęcie

12.05.2022  21:26
Tajemnicze "drzwi" na Marsie
Tajemnicze "drzwi" na Marsie Fot: NASA

Podróżujący po Marsie łazik Curiosity dokonał tajemniczego odkrycia, które rozpaliło wyobraźnię poszukiwaczy kosmitów. Na opublikowanej przez NASA fotografii widać wyrzeźbiony otwór w skale, przypominający wejście do schronu. Dowód na istnienie obcych?

NASA opublikowała w Internecie fotografię, którą "spiskowcy" uznali za mocny dowód na istnienie kosmitów. Po przybliżeniu zdjęcia można na nim dostrzec dziwny otwór w skale, który wygląda jak wejście do schronu lub tajemniczy portal.

Wielu internautów uznało, że tajemnicze zdjęcie zostało obrobione w programie graficznym. Jednak wcale nie musi tak być...

Grupa analityków podzieliła się na portalu Reddit swoją teorią dotyczącą tej sprawy. Ich zdaniem widoczne wrota to nic innego jak pęknięcie, które powstało w wyniku naprężenia skały. Pomóc mogło też trzęsienie ziemi, które ostatnio miało miejsce 4 maja.

Kosmici na Marsie?

Co więcej, obiekt został mocno przybliżony, co może powodować złudne wrażenie, że widoczne "drzwi" wielkością przypominają te, znane z naszych domów. W rzeczywistości wgłębienie w skale może być bardzo małe.

Możliwe, że ta wnęka w rzeczywistości ma jedynie kilka centymetrów lub cali wysokości. Patrząc na to zdjęcie, trudno stwierdzić, jak jest naprawdę - zauważyli internauci.

Głos w tej sprawie także zabrali naukowcy z NASA, którzy potwierdzają teorię mówiącą o tym, że za te nietypowe pęknięcie w skale odpowiadają trzęsienia ziemi. Wstrząsy na Czerwonej Planecie występują dość często, w wyniku czego powstają rozmaite otwory i szczeliny, przybierające czasem tajemniczy wygląd.

Czytaj także