18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Enigma

Seks w czasie pandemii. Uprawiać czy wręcz przeciwnie?

14.10.2021  18:13
Seks w czasie pandemii
Seks w czasie pandemii Fot: Shutterstock/Kaspars Grinvalds

Seks i koronawirus, jak to ugryźć? Czy w czasach pandemii stosunek seksualny jest bezpieczny czy dokładnie odwrotnie? Odpowiadamy na to pytanie.

Seks w czasach pandemii? Pamiętamy czasy, kiedy wydawało się, że ogólnopolska kwarantanna spowoduje baby boom za dziewięć miesięcy. Nic takiego się jednak nie zdarzyło. Nastroje społeczne były tak złe, że Polacy nie mieli ochoty na figle. Lęk o zdrowie i własną przyszłość osiągnął efekt odwrotny do zamierzonego.

Seks w czasach pandemii. Uprawiać czy wręcz przeciwnie?

Pojawia się też pytanie, czy w ogóle powinno się uprawiać teraz seks? Czwarta fala pozostaje w natarciu, więc takie rzeczy znów chodzą nam po głowie. Nie od dziś wiadomo, że współżycie to zdrowie. Niestety, koronawirus przenosi się drogą kropelkową, a to sprawia, że wyjątkowo łatwo go złapać.

Warto zaznaczyć, że sam kontakt płciowy nie jest niebezpieczny. Dodatkowo poprawia przepływ krwi w ciele i podnosi naszą odporność oraz pomaga rozładować emocje. W tej sytuacji to jest naprawdę istotne. Niestety, niebezpieczne mogą być pocałunki. Przez kontakt ze śliną możemy się koronawirusem zarazić zdecydowanie najłatwiej. 

Jeżeli partnerzy są szczepieni lub przestrzegają zasad izolacji i mają pewność, że nie dotyczy ich zakażenie koronawirusem - wtedy seks jest wskazany. Jeśli natomiast pojawiają się jakiekolwiek objawy lub ktoś podejrzewa możliwość zakażenia, wtedy należy zachować szczególną ostrożność. Mamy nadzieję, że pomogliśmy!