18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fakty czy teorie spiskowe?

Skąd wziął się koronawirus? Szef wywiadu ujawnia

Wojciech Kozicki
05.06.2020  13:31
Koronawirus stworsony przez człowieka? Nowe informacje
Koronawirus stworsony przez człowieka? Nowe informacje Fot: Facebook/Anadolu Agency

Czy koronawirus powstał w laboratorium w Wuhan, gdzie bada się najgroźniejsze choroby świata? Być może to nie jedynie teorie spiskowe. Były szef brytyjskiego wywiadu Secret Intelligence Service (MI6) Richard Dearlove ujawnił szokujące informacje na temat epidemii z Chin.

Od miesięcy padały liczne oskarżenie pod adresem Chin i Wuhan Institute of Virology. Czy rzeczywiście koronawirus wydostał się z tego laboratorium? W sprawie głos zabrał były szef brytyjskiego wywiadu Secret Intelligence Service (MI6) Richard Dearlove. Jego zdaniem pandemia zaczęła się od wirusa, który wydostał się ze wspomnianej placówkik. Ujawnił również, że widział tajny raport, w którym znalazły się dowody na winę chińskich naukowców. Dla wielu Dearlove jest wiarygodnym źródłem, ponieważ pracował w służbach wywiadowczych przez 38 lat.

Koronawirus stworzony w laboratorium?

Profesor Angusa Dalgleish ze szpitala St George's na Uniwersytecie Londyńskim oraz norweski wirusolog Birgera Sorensena opublikowali niedawno kontrowersyjny artykuł. Twierdzą, że znaleźli elementy w sekwencji genetycznej SARS-CoV-2, które wskazują na "celową manipulację przez ludzi". Zwrócili uwagę, że szczepionka na koronawirusa nie powstanie, ponieważ błędnie określono przyczynę epidemii. Dearlove odniósł się do ich publikacji i potwierdził, że koronawirus pochodzi z laboratorium Wuhan i jest efektem badań dotyczących koronawirusów występujących u nietoperzy.

Czy ktoś doprowadził do tego celowo? Dearlove uważa, że wspomniane badania są bardzo istotne i „niekoniecznie doszło do wypadku”. Zastanawia się obecnie, czy Chiny przyznają się do winy i zapłacą odszkodowania. Ma nadzieję, że ujawnione informacje o pochodzeniu koronawirusa pomogą zmusić Chińczyków do zapłacenia odszkodowań.