18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma cudowną moc?

Skarpeta Jana Pawła II relikwią. "Do egorcyzmów, diabłu śmierdzi"

26.08.2022  09:51
Skarpeta Jana Pawła II relikwią. "Do egzorcyzmów, diabłu śmierdzi"
Skarpeta Jana Pawła II relikwią. "Do egzorcyzmów, diabłu śmierdzi" Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Relikwie papieża Jana Pawła II to dla katolików wyjątkowo gorący towar i pragną wszystkiego z czym miał kontakt polski papież. Tym razem relikwią została skarpeta, którą miał nosić Karol Wojtyła. Co więcej, to skarpeta bohaterska, bo uratowała pewnego egzorcystę podczas egzorcyzmów.

Relikwie świętych są dla zagorzałych katolików niczym Lody Ekipy dla dzieci albo Świeżaki dla klientów Biedronki. Szaleją na ich punkcie! Czy rzeczywiście mają cudowną moc? Tego nie wiemy, ale niektóre z nich wydają się dość kontrowersyjne. Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego z Bobrownik Wielkich opublikowało w sieci zdjęcie certyfikatu, potwierdzające autentyczność relikwii św. Jana Pawła II, którą jest… skarpeta noszona przez papieża Polaka! 

Relikwia Jana Pawła II. Skarpeta papieża i egzorcyzmy

Jak podaje Wirtualna Polska, fragment skarpetki był u ks. Macieja Gutmajera, który pełnił posługę jako proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bydgoszczy. Pracował także jako egzorcysta do 2012 roku i twierdzi, że skarpeta papieża pomagała w mu w egzorcyzmach. To właśnie dzięki niej miał wypędzić szatana z młodej dziewczyny.

Dziewczyna gałki oczne miała wywrócone do góry, jej już w tym ciele nie było. W tamtej chwili był tylko szatan. Od razu rzuciła mi się do gardła. Jednym skokiem.  Wkładam jej tę relikwię pod głowę i rozlega się wściekły, męski głos: weź tego Janka, weź to białe, zabierz go, śmierdzi! To świętość szatanowi śmierdziała - opowiadał ks. Gutmajer w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Czytaj także