18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zniszczyli mu życie

Fatalna pomyłka podczas operacji. Pacjent stracił oczy

25.06.2022  15:03
Tragiczna pomyłka podczas operacji
Tragiczna pomyłka podczas operacji Fot: mehmetcan/Shutterstock

Lekarski błąd sprawił, że mieszkaniec Słowacji został okaleczony na całe życie. Znana specjalistka pomyłkowo usunęła pacjentowi niewłaściwe oko, w wyniku czego stracił zdrową i chorą gałkę oczną. Sprawą zajęła się policja.

Słowacka agencja TASR opisała szczegóły wstrząsającego incydentu, do którego doszło w Bratysławie. Pacjent tamtejszej placówki udał się na operację usunięcia chorej gałki ocznej, jednak medycy przez pomyłkę wycięli mu zdrowe oko. Mężczyzna całkowicie stracił wzrok.

Dramatyczny błąd w szpitalu

Władze kliniki przekazały, że za zabieg odpowiadała znana i ceniona specjalistka. Jak dodają, nigdy wcześniej nie doszło do podobnego zdarzenia. Placówka współpracuje z pacjentem oraz jego rodziną w celu "złagodzenia konsekwencji operacji".

Szpital zapewnił pacjentowi i jego rodzinie pełną współpracę w łagodzeniu skutków, zarówno medycznych, psychologicznych, jak i społecznych - oświadczyła rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Bratysławie, Eva Kliská.

Specjalistka odpowiedzialna za pomyłkę nie przeprowadza już zabiegów. Słowackie media podkreślają, że chodzi o bardzo "znane nazwisko". Po zdarzeniu personel poradni okulistycznej został przeszkolony w zakresie przedoperacyjnego przygotowania chorych.

Wyjaśnianiem sprawy zajmuje się policja. W związku ze zdarzeniem zostało wszczęte postępowanie. Skargę na placówkę rozpatruje również Urząd Nadzoru nad Opieką Zdrowotną.

Czytaj także