18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Syndrom Łazarza

Zmarłe dziecko ożyło. Zmartwychwstanie przed pogrzebem!

Wojciech Kozicki
25.08.2020  13:55
Życie po śmierci - zmartwychwstanie dziecka w Indonezji
Życie po śmierci - zmartwychwstanie dziecka w Indonezji Fot: JERRY DAWS / Rex Features/East News

Dramat w Indonezji. 12-letnia dziewczynka zmarła z powodu choroby i rozpoczęto przygotowania do pogrzebu. Wówczas dziecko wszystkich zaskoczyło – na godzinę wróciło do świata żywych, by później znowu umrzeć.

Siti Masfufah Wardah pochodziła z miejscowości Lambangkuning. Miała 12 lat, gdy zmarła z powodu cukrzycy i uszkodzenia organów. Doszło do niewydolności nerek i wyniszczenia trzustki. W szpitalu w Probolinggo stwierdzono zgon i wkrótce rozpoczęto przygotowania do pogrzebu. Wówczas dziewczynka ożyła.

Powrót do życia i śmierć - syndrom Łazarza

Dziewczynka została natychmiast została zabrana do szpitala i podłączono ją do respiratora. Niestety, udało się ją utrzymać przy życiu jedynie przez godzinę i później lekarze po raz kolejny w jej przypadku stwierdzili zgon. Została już pochowana na lokalnym cmentarzu.

Lekarze wyjaśnili, dlaczego dziewczynka ożyła i tłumaczą czym jest syndrom Łazarza. Przypominają, że zdarzają się przypadki powrotu krążenia w martwym ciele, a nawet w 82% przypadków funkcje życiowe pojawiają się 10 minut po śmierci.

Eksperci tłumaczą, że dziewczynka ożyła, gdy rodzina przygotowywała ją do pogrzebu, ponieważ w trakcie muzułmańskiego rytuału obmywania ciało się ogrzało. Serce znów zaczęło bić, a kończyny zaczęły się poruszać. Jak podają media, zmarła nagle otworzyła oczy. Medycy nie wykluczają również, że podczas mycia zwłok mogło dojść do przypadkowej resuscytacji, czyli masażu serca.

 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze