18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Syndrom Łazarza

Zmarłe dziecko ożyło. Zmartwychwstanie przed pogrzebem!

Wojciech Kozicki
25.08.2020  13:55
Życie po śmierci - zmartwychwstanie dziecka w Indonezji
Życie po śmierci - zmartwychwstanie dziecka w Indonezji Fot: JERRY DAWS / Rex Features/East News

Dramat w Indonezji. 12-letnia dziewczynka zmarła z powodu choroby i rozpoczęto przygotowania do pogrzebu. Wówczas dziecko wszystkich zaskoczyło – na godzinę wróciło do świata żywych, by później znowu umrzeć.

Siti Masfufah Wardah pochodziła z miejscowości Lambangkuning. Miała 12 lat, gdy zmarła z powodu cukrzycy i uszkodzenia organów. Doszło do niewydolności nerek i wyniszczenia trzustki. W szpitalu w Probolinggo stwierdzono zgon i wkrótce rozpoczęto przygotowania do pogrzebu. Wówczas dziewczynka ożyła.

Powrót do życia i śmierć - syndrom Łazarza

Dziewczynka została natychmiast została zabrana do szpitala i podłączono ją do respiratora. Niestety, udało się ją utrzymać przy życiu jedynie przez godzinę i później lekarze po raz kolejny w jej przypadku stwierdzili zgon. Została już pochowana na lokalnym cmentarzu.

Lekarze wyjaśnili, dlaczego dziewczynka ożyła i tłumaczą czym jest syndrom Łazarza. Przypominają, że zdarzają się przypadki powrotu krążenia w martwym ciele, a nawet w 82% przypadków funkcje życiowe pojawiają się 10 minut po śmierci.

Eksperci tłumaczą, że dziewczynka ożyła, gdy rodzina przygotowywała ją do pogrzebu, ponieważ w trakcie muzułmańskiego rytuału obmywania ciało się ogrzało. Serce znów zaczęło bić, a kończyny zaczęły się poruszać. Jak podają media, zmarła nagle otworzyła oczy. Medycy nie wykluczają również, że podczas mycia zwłok mogło dojść do przypadkowej resuscytacji, czyli masażu serca.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze