18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie jedz tego!

Śniadanie wyśle Cię do GROBU. Unikaj tych produktów

16.01.2021  12:39
Śniadanie grozy
Śniadanie grozy Fot: Tatjana Baibakova/Shutterstock

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, ale jeśli postawimy na złe produkty - może się okazać dla nas jedynie śmiertelnie niebezpieczne. Nigdy nie jedz tego pożywienia z rana! Lepiej pomyśleć dwa razy, niż sobie zaszkodzić.

Śniadanie jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Specjaliści od lat ostrzegają przed opuszczaniem tego posiłku, ale zdecydowanie lepiej nie zjeść go w ogóle niż postawić na nieodpowiednie produkty. Są wśród lubianych, śniadaniowych jedzeń rzeczy bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, które z czasem mogą nas nawet wpędzić do grobu. Czego nie jeść, by sobie jedynie nie zaszkodzić? Przedstawiamy całą listę.

Istnieją produkty, które jedzone na śniadanie sprawią, że w naszych tętnicach odłożą się złogi niebezpiecznego tłuszczu, który może z czasem doprowadzić nawet do rozwinięcia się niezwykle groźnej miażdżycy. Jeśli nie chcecie zmagać się kiedyś z zawałem serca, to przedstawiamy produkty, których absolutnie nie powinno się jeść w formie śniadania.

Śniadanie grozy

Margaryna i miksy tłuszczowe - znajdziemy w nich groźne tłuszcze trans. Często spożywane tłuszcze trans przyczyniają się do rozwoju cukrzycy typu 2 i zwiększenia ryzyka zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Kolejną śniadaniową zbrodnią jest picie pełnotłustego mleka. Tak samo jest z jogurtami i serem żółtym - jeśli nie zachowamy umiaru, żywiąc się takimi rzeczami, sami będziemy autorami własnej krzywdy. Zdecydowanie lepiej wypić do śniadania szklankę mleka odtłuszczonego lub roślinnego. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do picia kawy z dodatkiem pełnotłustego mleka - to również lepiej z tej przyjemności zrezygnować i przerzucić się na kawę czarną.

Na koniec prawdziwe królowe niezdrowej żywności - niskiej jakości parówki. Tanie parówki często zawierają MOM, czyli mięso oddzielone mechanicznie od kości. Trafiają tam ścięgna, chrząstki, tłuszcz, rozdrobnione kości i błony - to zdecydowanie nic, na co moglibyśmy mieć jako ludzie ochotę.

Z rana lepiej zrobić sobie zieloną herbatę i pyszną sałatkę. Uważajcie na to, co spożywacie regularnie, a ciało z całą pewnością kiedyś Wam podziękuje za liczne poświęcenia i wyrzeczenia względem popularnych smakołyków.

Czytaj także
Przeczytaj więcej