18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus jako narzędzie

Snowden ujawnia plany rządu. Do czego wykorzystują epidemię?

Wojciech Kozicki
08.04.2020  17:55
Snowden i koronawirus - to broń biologiczna i początek totalnej kontroli?
Snowden i koronawirus - to broń biologiczna i początek totalnej kontroli? Fot: Facebook/NowThis

Edward Snowden ujawnia szokujące informacje o koronawirusie i globalnym spisku. Wcześniej mówiło się, że SARS-CoV-2 to broń biologiczna, ale Amerykanin twierdzi, że jego celem nie jest depopulacja i zabijanie ludzi, ale ograniczenie wolności i nowe zakazy. Czy pandemia to globalny spisek?Czy wkrótce obudzimy się zdrowi, ale zamknięci w "domu wielkiego brata"?

Edward Snowden, czyli słynny były pracownik CIA, w 2013 roku ujawnił, że amerykański rząd używa programów szpiegowskich przeciw własnym obywatelom. Wciąż żyje i szokuje kolejnymi teoriami. Tym razem w wywiadzie powiedział, że wiele rządów pod pretekstem walki z koronawirusem na stałe uzyska niebezpieczną kontrolę nad swoimi obywatelami.

Snowden, koronawirus i teorie spiskowe

Jak podaje Life Site, Snowden w wywiadzie dla Copenhagen International Documentary Film Festival mówił o rządach, które zyskały nowe narzędzia i uprawnienia, by śledzić i szpiegować każdego, a „restrykcje i kontrole będą coraz ostrzejsze”. Jego zdaniem, władze będą mieć pełny dostęp do dokumentacji medycznej każdego człowieka, a do tego wykorzystają urządzenia typu „fitness tracker”, by śledzić ludzi i nawet sprawdzać jak się w danym momencie czują, jakie mają tętno, itd.

Będzie coraz więcej kontroli życia prywatnego, a rządy wielu krajów polubią taki stan i przywykną do władzy absolutnej. Snowden ostrzega, że za kilka lat wiele obecnych zakazów i środków bezpieczeństwa będzie nadal obowiązywać i tak już zostanie, tak jak to stało się po zamachu na World Trade Center - komentuje wypowiedź Snowdena "Life Site".

W końcu te uprawnienia władz zostaną połączone z możliwościami sztucznej inteligencji. Wiedzą już czego szukasz w internecie, lokalizują twój telefon, wiedzą jakie masz tętno. Sztuczna inteligencja pozwoli im na więcej – bije na alarm Edward Snowden.

Koronawirus i totalna kontrola?

Okazuje się, że może to nie być jedynie teoria spiskowa. Jak ujawnia „Wall Street Journal”, amerykański rząd i podległe mu agencje wchodzące w skład Departamentu Zdrowia już teraz śledzą telefony obywateli, by „lepiej zrozumieć zachowania Amerykanów w czasie epidemii koronawirusa”. Jak alarmuje businessinsider.com, europejskie kraje takie jak np. Niemcy, Włochy i Wielka Brytania dogadały się z operatorami telefonicznymi, by gromadzić informacje na temat przemieszczania się obywateli. Portal zwraca uwagę na polski rząd, który zaoferował aplikację do robienie selfie i kontrolowania osób poddanych kwarantannie. Czy to narzędzie polityków do zbierania informacji o obywatelach?

Konglomerat i holding Alphabet powołany przez Google ujawnił dane lokalizacyjne ze 131 krajów, by sprawdzić, czy ludzie przestrzegają zasad kwarantanny i pomóc władzom w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się epidemii. W Kanadzie nadal niejasna jest kwiestia śledzenia telefonów, a premier powiedział, że „wszystkie opcja są na stole” – pisze „Life Site”.

Zobacz także
Przeczytaj więcej
Komentarze