18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wakacje zmieniły się w horrror

Nosiła soczewki i popełniła błąd. Nastolatka straciła wzrok

Wojciech Kozicki
22.09.2019  12:57
Rzadka infekcja i utrata wzroku - kąpiel w morzu zakończyła się tragicznie
Rzadka infekcja i utrata wzroku - kąpiel w morzu zakończyła się tragicznie Fot: gofundme

Wymarzone wakacje na Malcie zamieniły się  w horror. Nastolatka wzięła kąpiel w morzu i straciła wzrok, ponieważ miała założone soczewki kontaktowe, a makabryczna infekcja zaczęła niszczyć jej oko.

Miyako Murray to 19-latka z Londynu, która prawdopodobnie nigdy nie odzyska wzroku. Spędzała wakacje na Malcie wraz z rodziną i naszła ją ochota na kąpiel w morzu. Nie wiedziała, że powinna przed wejściem do wody zdjąć soczewki kontaktowe. Jak podaje mirror.co.uk uderzyła w nią silna fala, a woda dostała się do prawego oka.

Nastolatka wróciła z wakacji i zaczęły doskwierać jej silne migreny. Twierdziła, że czuła jakby miała „metal w oczach”, a lekarze bagatelizowali te objawy. Pewnego poranka obudziła się i stwierdziła, że oślepła.

Wiedziałam wcześniej, że coś było nie tak, ale żaden okulista mi nie pomógł. Lekarze w szpitalu odesłali mnie do domu – powiedziała Murray.

Zaczęło się wielomiesięczne diagnozowanie przez lekarzy, a Murray musiała rzucić studia i nową pracę. Okazało się, że cierpi na Ancanthamoeba Keratitis. Jest to rzadka infekcja, które niszczy przednią część oka. W „pożartych” przez nią częściach oka, głównie w rogówce, tworzą się blizny uniemożliwiające widzenie.

Nastolatka obecnie cierpi również na lęki i nie spotyka się nawet ze znajomymi. Uważa, że jej „życie zostało zawieszone”.

Soczewki kontaktowe i infekcja oka
Soczewki kontaktowe i infekcja oka Fot: gofundme
Przeczytaj więcej
Komentarze