18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kupa kasy!

Studenci zarabiają na wypróżnianiu. Mają ręce pełne roboty

Bartłomiej Ciepielewski
15.07.2021  16:36
Studenci zarabiają na odchodach
Studenci zarabiają na odchodach Fot: Tutatamafilm/Shutterstock

Koreańscy studenci mogą zarabiać na wypróżnianiu. Wszystko dzięki innowacyjnej toalecie, która wykorzystuje odchody do wytwarzania biogazu.

Profesor Cho Jae-weon opracował toaletę, która wykorzystuje odchody do produkcji obornika i biogazu. Innowacyjne urządzenie o nazwie "BeeVi" stanęło na jednej z uczelni w Korei Południowej.

Toaleta korzysta z pompy próżniowej, dzięki czemu efekty pracy studentów trafiają do podziemnego zbiornika, gdzie mikroorganizmy rozkładają wszystkie odpady. Co ciekawe, "BeeVi" może posłużyć także do produkcji energii elektrycznej.

Pieniądze za odchody

Mikroorganizmy znajdujące się w zbiorniku wytwarzają metan, który może być wykorzystany do produkcji energii elektrycznej. Człowiek średnio wydala około pół kilograma odchodów dziennie, co zapewnia 0,5 kWH energii.

Jeśli myślimy nieszablonowo, kał ma cenną wartość do wytwarzania energii i obornika. Włożyłem tę wartość w obieg ekologiczny - mówił profesor.

Co ciekawe, studenci załatwiające swoje potrzeby w "BeeVi" zarabiają kryptowalutę. Za korzystanie z toalety przysługuje 10 Ggool dziennie. Środki te można wykorzystać do kupowania jedzenia, książek lub kawy na terenie uczelni.

Czytaj także
Przeczytaj więcej