18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziwny przypadek

Jest piękna i młoda, a myje się tylko 2 razy w miesiącu

29.11.2019  08:39
Jest piękna i młoda, a myje się tylko 2 razy w miesiącu
Jest piękna i młoda, a myje się tylko 2 razy w miesiącu Fot: Facebook

Studentka z Kalifornii jest piękna i młoda. Niewiele osób jest w stanie uwierzyć, że ta uśmiechnięta dziewczyna zażywa kąpieli tylko 2 razy w miesiącu. 

Kobieta cierpi na rzadką dolegliwość. Jest uczulona na wodę! 21-letnia Tessa Hansen-Smith nie miała szczęścia w loterii genetycznej - takie uczulenie ma mniej niż sto osób na świecie. 

Studentka walczy z alergią tak silną, że musi unikać wszelkiej aktywności fizycznej, bowiem negatywną reakcję organizmu wywołuje nawet jej własny pot, ślina czy łzy. W wyniku tego zaburzenia, Tessa myje się zaledwie 2 razy w miesiącu.

21-latka w ciągu kilku minut od zetknięcia z wodą dostaje silnej wysypki, migreny oraz gorączki. Po kampusie akademickim porusza się specjalnym pojazdem, który ma ją chronić.

Studentka jest uczulona na wodę

Studentka z Kalifornii została zdiagnozowana w wieku 10 lat. Jej rodzice zauważyli, że córka źle czuje się po wypiciu choćby łyka wody, a po kąpieli dostaje wysypki. Początkowo lekarze zakładali, że dziewczyna niechybnie uczulona jest na mydła lub szampony. Wraz z wiekiem alergia przybierała na sile i ostatecznie domyślono się, że problemem jest woda.

Jest to bardzo trudny stan, ponieważ mam alergię na własne łzy, ślinę i pot. Muszę nawet być przewożona po moim kampusie uniwersyteckim, ponieważ w przeciwnym razie przychodzę na zajęcia z gorączką, migreną i wysypką, co naprawdę utrudnia koncentrację. Cierpię też z powodu mdłości i bólu mięśni, które zwykle spowodowane są tym, że zjem coś z dużą ilością wody np. niektóre owoce i warzywa. Ciężko jest codziennie przyjmować tak wiele tabletek, wiedząc, że tak naprawdę to nigdy się nie skończy. Często przypomina mi się, że na alergię na wodę nie ma lekarstwa i że tak naprawdę nigdy nie będę w pełni zdrowa

- mówi zrozpaczona Tessa.

Niestety, studentka ma rację. Do tej pory nie opracowano skutecznej metody leczenia alergii na wodę. Nie do końca też wiadomo, jak można mieć alergię na coś, co jest dla człowieka życiodajne. 

Tessa jest zdeterminowana, żeby alergia nie przeszkodziła jej w życiu. Mocno kibicujemy!

Czytaj także