18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apokalipsa

Superwulkan zniszczy świat?! 2021 gorszy od 2020...

11.12.2020  21:40
Superwulkan koniec świata
Superwulkan koniec świata Fot: RICHARD BOUHET/AFP/East News

Superwulkan może zniszczyć cały świat! Amerykańscy naukowcy biją na alarm i ostrzegają przed nadchodzącą Apokalipsą. Czyżby miało nie być dla nas żadnej nadziei?

Superwulkan, o którym mowa, jest usytuowany w rejonie Alaski. Jego wybuch mógłby zagrozić całej naszej cywilizacji. Odkrycie to napawa amerykańskich naukowców najprawdziwszą grozą. Nic dziwnego - rok 2020 pokazał nam, że apokalipsa wcale nie jest niczym nierealnym.

Pandemia koronawirusa i wybuch superwulkanu? Na koniec obecnego roku chyba nic nie byłoby w stanie nas zaskoczyć. Badacze porównują nowy superwulkan z Alaski do wulkanu znajdującego się w Parku Yellowstone. Eksplozja tego drugiego także miałaby apokaliptyczne skutki.

Superwulkan nas zabije?

Taki wybuch w momencie zniszczyłby cały amerykański kontynent, a chmura pyłu skutecznie przykryłaby słońce. Dla całego globu miałoby to katastrofalne skutki, dlatego niebezpieczeństwo jest aktualnie bardziej niż realne. 

Długa, wulkaniczna zima, która zapanowałaby z powodu eksplozji - przyczyniłaby się do wyginięcia wszelkiego życia na planecie. Jakby tego było mało, wspomniany superwulkan z Yellowstone również jest bardziej niebezpieczny, niż początkowo sądzono. Naukowcy odkryli, że poziom lawy w nim jest trzykrotnie większy od zakładanego wcześniej. 

Zdecydowanie stoimy na krawędzi zagłady, o której nawet nie mamy pojęcia. Eksplozję któregokolwiek z wymienionych superwulaknów przeżyłaby zaledwie garstka osób, które, tak czy inaczej, później by wyginęły.

Nawet ciężko jest o czymś takim myśleć, a co dopiero coś takiego przeżyć...

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze