18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To jest coś!

Superziemia istnieje w kosmosie. Naukowcy odkryli niezwykłą planetę

16.05.2020  16:30
Superziemia istnieje w kosmosie. Naukowcy odkryli niezwykłą planetę
Superziemia istnieje w kosmosie. Naukowcy odkryli niezwykłą planetę Fot: NASA/Exclusivepix/EAST NEWS

Superziemia została odkryta przez astronomów z Nowej Zelandii. Kosmicznie mocno przypomina zamieszkiwaną przez nas planetę. Kto wie, co się na niej znajduje. 

Superziemia to prawdopodobnie jego z największych odkryć na świecie. Astonomowie z Nowej Zelandii zaobserwowali ją za pomocą techniki mikrosoczewkowania grawitacyjnego. Daje ona możliwość dostrzeżenia obiektów znajdujących się w bardzo dużej odległości od naszej planety.

Superziemia oddalona jest od nas o 24 723 lat świetlnych. Astronomowie z nowozelandzkiego University of Canterbury odnotowali, że planeta ta jest od naszej cztery razy większa. Dodatkowo również krąży wokół własnej gwiazdy, od której oddalona jest tak, jak Wenus od Słońca.

Superziemia leży poza Układem Słonecznym

Superziemia jest egzoplanetą, tzn. że leży poza naszym Układem Słonecznym. Rok na tej planecie trwa 617 dni i nie wiadomo, czy warunki na niej panujące są sprzyjające do życia, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Być może na Superziemii żyją podobni do nas ludzie, którzy mają nieco inne cechy fizyczne (np. są gigantyczni, jak na nasze standardy). Z całą pewnością to odkrycie przybliża nas do uzyskania wielu innych, kosmicznych odpowiedzi.

Nie możemy doczekać się rozwoju tej sprawy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze