18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zjesz uszka, wyzioniesz duszka

Pierogi trwogi. Świąteczne jedzenie może zabić

Wojciech Kozicki
24.12.2019  09:24
Pierogi w święta to przepis na śmierć? Zabójcza tradycyjna potrawa
Pierogi w święta to przepis na śmierć? Zabójcza tradycyjna potrawa Fot: Facebook/Świat Pierogów

Wigilijne 12 potraw to potencjalni zabójcy. W święta można zginąć np. od jadu kiełbasianego w barszczu, zadławić się ością, a nawet jedząc pierogi! Jak się okazuje, niejedna osoba już pożegnała się przez nie z życiem.

Przepis na pierogi może się okazać wyrokiem śmierci. Tak jak w przypadku karpia na Wigilię, należy jeść je wyjątkowo ostrożnie. Przekonał się o tym 77-letni Iwan Mendel z Ukrainy. Emeryt wziął udział w konkursie jedzenia pierogów w Tokmaku i osiągnął imponujący wynik – pożarł 10 sztuk w 30 sekund!

Konkurs jedzenia pierogów - straszna śmierć

Mendel wygrał główną nagrodę, którą był słój śmietany, ale nie zdążył nacieszyć się trofeum, bo zmarł. Okazało się, że nie przeżuwał pierogów, tylko je połykał. Ciasto zatkało mu drogi oddechowe i zatrzymała się akcja serca.

To nie jedyny taki przypadek. W 2014 roku w mieście Stryj w obwodzie lwowskim w ramach jarmarku rolniczego również odbył się konkurs jedzenia pierogów. 51-letnia kobieta, która wygrała zawody i zjadła najwięcej „warenyków" (50 w kilka minut!), zasłabła podczas odbioru głównej nagrody. Prawdopodobnie dostała wylewu. TVN24 przypomina, że w 2011 roku podobną śmierć poniósł emeryt jedzący pierogi na czas. Dostał skrętu jelit.

23-letni student Chen Chun-sheng na Tajwanie również chciał zostać najszybszym zjadaczem pierogów. Musiał zjeść 2 ogromne pierogi ze smażonym jajkiem. W trakcie jedzenie nagle pobiegł do toalety, w której wkrótce odnaleziono jego zwłoki.

Pierogi z narkotykami

Zabójczy może okazać się też farsz do pierogów.  W 2010 roku do aresztu śledczego w Białymstoku przyszła paczka żywnościowa dla jednego z osadzonych. Była pełna ruskich pierogów. Jak podaje „Super Express”, zamiast klasycznego farszu kucharz użył… amfetaminy. Zjedzenie większej ilości tych pierogów mogło się skończyć tragicznie.

Przepis na pierogi z łososiem - ciasto i farsz:

Czytaj także