18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprawdzone patenty

Święta, święta, a po świętach... NIESTRAWNOŚĆ. Są na to sposoby!

19.12.2021  18:30
Niestrawność po świętach Bożego Narodzenia? Mamy na to patenty!
Niestrawność po świętach Bożego Narodzenia? Mamy na to patenty! Fot: EAST NEWS

Święta kojarzą nam się z rodzinną atmosferą, choinką, ozdobami i... świąteczną niestrawnością! Jak poradzić sobie, kiedy po ucztowaniu dopada nas ból brzucha? Przedstawiamy niezawodne patenty.

Niestrawność po Świętach to bardzo częsty problem. Na stołach w polskich domach pojawia się mnóstwo przepysznych, ale też ciężkostrawnych potraw. Wyjątkowo często nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu prowadzi do przykrych dolegliwości. Mamy jednak na to skuteczne sposoby!

W Polsce jedzenie utożsamia się z przyjemnością. Z tej przyczyny świątecznie stoły uginały się od mięsiwa, bigosów, zup, sosów i pieczeni. Niestety, po Świętach wielu Polakom przynosi zapłacić wysoką cenę za swoje obżarstwo. Najwięksi pechowcy lądują w szpitalach pod kroplówkami. Na większość dolegliwości pomogą jednak domowe sposoby.

Sposoby na niestrawność po Świętach

Jeśli czujesz, że twój brzuch może lada moment ekslodować — przede wszystkim staraj się już nic nie jeść! Niech nie skusi Cię serniczek na deserek. Ulgę w bólach i uczuciu ciężkości mogą przynieść ziołowe herbatki. Mięta i rumianek potrafią bardzo pomóc, kiedy nasz brzuch woła o ratunek. 

W czasie Świąt należy również pamiętać o ruchu. Zamiast siedzenia wyłącznie za stołem, warto wybrać się np. na dłuższy spacer, który pomoże naszym jelitom w walce o strawienie ogromu jedzenia, które wcześniej pochłonęliśmy. 

Wieczorami możemy postawić na zbawienne działanie ciepła. Termofor przyłożony do brzucha lub ciepła herbata potrafią postawić nas na nogi. Kiedy naprawdę jest bardzo źle, ale nie na tyle, by konieczna była bezpośrednia pomoc lekarska - warto wybrać się do apteki i skonsultować z farmaceutą. Z całą pewnością będzie miał wiele specyfików do polecenia w tym świątecznym czasie.

Życzymy zdrówka i proponujemy postawić w najbliższych tygodniach na lekkostrawną, nieobciążającą dietę. Przed zabawą sylwestrową jest to szczególnie mocno wskazane.