18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

G*wniana gwiazdka

W Rosji czuć już święta. Robią choinki z odchodów

Wojciech Kozicki
20.12.2019  16:08
Świąteczna atmosfera w Rosji jest mocno wyczuwalna
Świąteczna atmosfera w Rosji jest mocno wyczuwalna Fot: Facebook

Anatolij Filippov pochodzi z Jakucji. Chociaż we wsi Nieriuktiajinsk-1 nie brakuje drzew, nie miał zamiaru ścinać żadnego z nich, by postawić przed domem choinkę. Zamiast tego emeryt wyrzeźbił ją z krowich odchodów.

„Drzewko” prezentuje się imponująco. Jak informuje serwis yakutiamedia.ru, "g*wniana choinka" ma 5 metrów wysokości. Jakut ozdobił je kolorowymi kulami i światełkami. Na wierzchołku zainstalował czerwoną gwiazdę. Atmosfera świąt jest niewątpliwie wyczuwalna.

Obornikowi artyści

Rzeźbiarz nie jest w regionie anonimowy. Co roku zaskakuje mieszkańców wioski efektownymi figurami ze śniegu. Udziela się także jako przewodniczący rady kombatantów i rady ojców w szkole. Przez większość życia był brygadzistą w Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Wychował 4 dzieci.

To nie pierwszy przypadek „g*wnianej sztuki” w Rosjii. Michaił Bopposow ze wsi Balba, znany jako „obornikowy rzeźbiarz”, każdy nowy rok wita z rozmachem. Jego ostatnim dziełem jest kilkumetrowy kogut wykonany ze wspomnianego materiału. Wcześniej stworzył też małpę, dwumetrową kobrę, konie, kozy i ognistego smoka.

Rzeźbiarz jest samoukiem. Swoje dzieła tworzy na prośbę mieszkańców wsi.

Czytaj także
Przeczytaj więcej