18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niesamowita historia

Święty od koronawirusa. Relikwie z Wuhan odnalezione w Bolesławcu

06.04.2020  16:09
Święty od koronawirusa. Relikwie z Wuhan odnalezione w Bolesławcu
Święty od koronawirusa. Relikwie z Wuhan odnalezione w Bolesławcu Fot: muratart/Shutterstock

W Bolesławcu znajdują się relikwie świętego Kościoła katolickiego, którego można uznać za patrona chorych na koronawirusa i wszystkich, którzy chcą się przed zarazą ustrzec. 

Święty od koronawirusa istnieje, a jego relikwie znajdują się w Bolesławcu. Niesamowita historia jego żywota daje nam wszystkim do myślenia. O kogo chodzi? O świętego Jana Gabriela Perboyre'a, który w pierwszej połowie XIX wieku zginął męczeńską śmiercią przez uduszenie właśnie w Wuhan, skąd rozprzestrzenił się na cały świat koronawirus.

Ludzie już zaczęli modlić się przy jego relikwiach. Nic dziwnego, trudno nie skojarzyć faktów w obecnej sytuacji, która na nas spadła. Św. Jan Gabriel Perboyre był lazarystą, misjonarzem zgromadzenia Św. Wincentego a Paolo. Pełnił posługę w Chinach, w Wuchang (obecnie Wuhan). To właśnie tam poniósł męczeńską śmierć przez uduszenie. 

Święty od koronawirusa odnaleziony w Bolesławcu

Relikwie znajdują się w bolesławieckiej bazylice maryjnej. Ich odkrycia dokonał pełniący tam posługę wikariusz w październiku ubiegłego roku.

W czasie, kiedy trwa walka z epidemią, której ofiary umierają najczęściej z powodu problemów z oddychaniem, postanowiliśmy modlić się za wstawiennictwem świętego męczennika z Wuhan o ratunek dla nas wszystkich, zwłaszcza dla osób zakażonych

– zaznacza ks. Jarosiewicz, proboszcz parafii. 

Obecnie przygotowujemy relikwiarz oraz miejsce w ołtarzu głównym naszej świątyni, gdzie doczesne szczątki świętego z Wuhan będzie można zobaczyć i oddać im cześć

– dodaje wikariusz. 

Wiele osób wierzy, że to wstawiennictwo nas uratuje. 

Przeczytaj więcej
Komentarze