18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemiczne nowości

Szczepienie nowym prezentem na ślub? Nadchodzą wielkie zmiany

24.06.2021  16:54
Szczepionka na weselu
Szczepionka na weselu Fot: ADRIAN SLAZOK/REPORTER

Szczepienie na Covid-19 będzie nowym prezentem ślubnym? Być może nadchodząca moda wyprze dobrze znane koperty wypchane pieniędzmi. Pierwsza na taki pomysł wpadła para młoda, w której miejscowości jeszcze niedawno było ognisko koronawirusa.

Wszyscy jesteśmy bardzo zmęczeni pandemią koronawirusa. Na szczęście odkąd ruszyły szczepienia na Covid-19, coś wyraźnie zaczyna się zmieniać i liczba zachorowań spada każdego dnia. Taka sytuacja oznacza również dobre wieści dla branży ślubnej - w końcu ruszają wesela!

Szczepienie na Covid-19 nowym prezentem weselnym

Od prawie roku branża ślubna pozostaje uśpiona, a młodzi, którzy chcieliby sobie ślubować dozgonną miłość - muszą się z tym wstrzymać. Nic dziwnego, że kiedy obostrzenia zostały zdjęte - wielu zakochanych stało się orędownikami szczepień na Covid-19. Poza troską o zdrowie swoich gości, nie bez znaczenia jest zapewne fakt, że osoby zaszczepione nie liczą się w limicie weselników ustalonym przez rząd. 

Dlatego właśnie świetnym przykładem jest zachowanie pary młodej z miejscowości Codogno w Lombardii. Młodzi postanowili, że tuż po wypowiedzeniu sakramentalnego "Tak" i po radosnym weselu pojadą prosto do centrum szczepień w Codogno i każde z nich przyjmie dawkę szczepionki na koronawirusa - ona pierwszą, on drugą.

Ich zachowanie uzasadnione jest jeszcze tym, że to właśnie Lombardia była jednym z największych ognisk koronawirusa podczas ubiegłorocznego szczytu pandemii we Włoszech. Można powiedzieć, że w taki sposób uczczą swój ślub i zrobią sobie zdrowotny prezent na długi czas.

Być może już niedługo ich śladem ruszą inne pary młode. Byłby to zdecydowanie całkiem duży prezent dla zdrowia publicznego, zwłaszcza gdyby w naszym kraju nadeszła podobna moda. W Polsce wciąż nawet 1/3 społeczeństwa nie chce się szczepić. 

Czytaj także