18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy zrezygnują?

Szczepionka na COVID-19: Nie można po niej pić alkoholu!

10.12.2020  20:32
Szczepionka na COVID-19 a alkohol
Szczepionka na COVID-19 a alkohol Fot: Horth Rasur/Shutterstock

Szczepionka na COVID-19 jest przez wszystkich wyczekiwana, ale teraz pojawiają się o niej zupełnie nowe informacje, które zdecydowanie zaniepokoją Polaków. Przyjęcie specyfiku może na jakiś czas pociągać za sobą konsekwencje w postaci zupełnej abstynencji. 

Szczepionka na COVID-19 ma szansę zmienić tragiczną sytuację pandemiczną w naszym kraju. Na przełomie stycznia i lutego mamy mieć możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Na razie wciąż dowiadujemy się nowych faktów na temat specyfiku.

Szokujące doniesienia płyną od rosyjskich naukowców. Anna Popowa z urzędu Rospotrebnadzor, która dowodzi walką z epidemią w tym kraju, ujawniła, że według jej ustaleń pacjenci przyjmujący szczepionkę na koronawirusa muszą wstrzymać się od picia alkoholu na czas około dwóch miesięcy. Czyżby to miało zniechęcić Polaków do przyjęcia dawki specyfiku?

Rosja: Szczepionka na COVID-19 a alkohol?

Dwumiesięczna abstynencja ma być konieczna dla ich zdrowia. Nie chodzi jednak o szczepionkę, która będzie teraz masowo sprowadzana do Polski, ale o rosyjski wynalazek o nazwie Sputnik V. Zdaniem wspomnianej Anny Popowej - pacjenci przyjmujący szczepionkę, powinni wstrzymać się od picia alkoholu na dwa tygodnie przed przyjęciem pierwszej dawki i 42 dni po przyjęciu drugiej. Rosjanie również mogą znieść to dość ciężko.

My nie mamy się zatem o co martwić. Nie słyszano jeszcze niczego na temat interakcji alkoholu ze szczepionką, która będzie dostępna w Polsce. Może jednak warto zachować ostrożność i, tak czy inaczej, powstrzymać się od picia? Być może dla naszego zdrowia będzie to znaczące.

Nie ma żadnych doniesień na temat tego, czy po przyjęciu szczepionki Pfizera, która najprawdopodobniej będzie używana w Polsce, alkohol także będzie zakazany. Tym niemniej, tak jak pisaliśmy powyżej, polecamy ostrożność w stosowaniu napojów wyskokowych. Najpierw pokonajmy epidemię koronawirusa, a dopiero potem skupmy się na świętowaniu tego faktu.

Czytaj także