18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niebywałe odkrycie

Szczepionka na koronawirusa: Jest PRZEŁOM

06.04.2020  21:50
Szczepionka na koronawirusa: Jest PRZEŁOM
Szczepionka na koronawirusa: Jest PRZEŁOM Fot: joel bubble ben/Shutterstock

Szczepionka na koronawirusa jest teraz tematem numer jeden na całym świecie. Naukowcy pracują w napięciu, by wynaleźć coś, co nas uratuje. Teraz okazuje się, że pojawił się przełom w badaniach - znaleziono piętę achillesową patogenu.

Szczepionka na koronawirusa jest aktualnie marzeniem wszystkich ludzi na świecie. Nic dziwnego, pandemia tego zdradliwego patogenu opanowała nas i z zaskoczenia pozbawiła wszystkiego, co do tej pory znaliśmy. 

Chociaż naukowców na całej kuli ziemskiej jest bez liku - nikt do tej pory nie wynalazł skutecznej szczepionki, ani skutecznego leku na koronawirusa. Teraz jednak okazuje się, że pojawił się w badaniach nowy przełom - wirus ma bowiem pewien słaby punkt.

Szczepionka na koronawirusa wkrótce się pojawi

Niezwykłego odkrycia dokonali badacze z USA. Jeden z nich ujawnił informację o tym, jaki jest słaby punkt wirusa na łamach prestiżowego czasopisma "Science". Koronawirus ma w swojej strukturze pewne określone miejsce, w które należy uderzyć, by go ostatecznie pokonać.

Naukowcy zbadali przeciwciało jednego z pacjentów i śledzili, w jaki sposób niejako przyczepiło się ono do określonego obszaru wirusa. Teraz okazuje się, że ci, którzy zachorowali na COVID-19 i udało im się wyzdrowieć - mają szansę uratować całą ludzkość. Do nich właśnie apelują naukowcy. Jeśli te osoby oddadzą swoją krew do dalszych badań - jest szansa na rozwikłanie biologicznej zagadki pandemii. 

Oby tym razem trop nie okazał się ślepy! 

Przeczytaj więcej
Komentarze