18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WHO przemawia

Szczepionka na koronawirusa do nas nie trafi. "Trzeba żyć z pandemią"

02.09.2020  17:15
Szczepionka na koronawirusa do nas nie trafi. "Trzeba żyć z pandemią"
Szczepionka na koronawirusa do nas nie trafi. "Trzeba żyć z pandemią" Fot: theskaman306/Shutterstock

Szczepionka na koronawirusa od początku pandemii jest najbardziej upragnioną rzeczą w całej Europie i na całym świecie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że do nas w ogóle nie trafi. Szef WHO komentuje sytuację na kontynencie - jego słowa przestraszą niejedną osobę.

Szczepionka na koronawirusa jest czymś, na co wiele osób na świecie czeka z ogromnym utęsknieniem. Wszystko wskazuje na to, że wcale nie powitamy jej tak szybko w naszych skromnych progach, chociaż liczba zachorowań na COVID-19 niepokojąco wzrasta.

Aktualnie dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) twierdzi, że Europa jest sobie w stanie poradzić z koronawirusem bez szczepionki. Jeszcze parę miesięcy temu słyszeliśmy, że nie będziemy mogli funkcjonować, póki kryzys pandemiczny nie zostanie zażegnany właśnie przez profilaktykę. Nic dziwnego, że rośnie grono tzn. koronasceptyków.

Szczepionka na koronawirusa nie trafi do Europy?

Jesień nadciąga wraz ze zwiększoną falą zachorowań we wszystkich krajach Europy. Tymczasem dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia, Hans Kluge uspokaja, że Europa może funkcjonować bez szczepionki na COVID-19. Mężczyzna poinformował też, że nie przewiduje się powrotu do ograniczeń ogólnokrajowych.

Szef WHO stwierdził, że nie jesteśmy w stanie wyeliminować ryzyka zakażenia koronawirusem całkowicie. Możemy z nim jedynie walczyć, a to z powodzeniem dzieje się od kilku miesięcy. PAP donosi, że specjalista radził wszystkim, by władze krajów pełniły aktywną rolę w kierowaniu działaniami, a obywatele przestrzegali wprowadzonych przepisów i regulacji. 

Dzień, w którym pokonamy pandemię, niekoniecznie jest dniem, w którym będziemy mieć szczepionkę. Nastąpi on wtedy, kiedy nauczymy się żyć z pandemią, a to może być jutro

- twierdzi Kluge.

Zgadzacie się z tymi wszystkimi zaleceniami i teoriami?

Czytaj także