18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Małpy cierpią w laboratorium

Lek na koronawirusa. Przeprowadzają testy na zwierzętach

Wojciech Kozicki
25.02.2020  14:38
Koronawirus i lekarstwo - przeprowadzają testy na zwierzętach
Koronawirus i lekarstwo - przeprowadzają testy na zwierzętach Fot: Facebook/The Perfect World Foundation - zdjęcie ulistracyjne, testy na małpach w laboratorium w Niemczech

Koronawirus to już epidemia nie do zatrzymania? Coraz więcej osób na świecie ma objawy COVID-19, liczba ofiar i zakażonych rośnie. Niedawno naukowcy zapowiadali, że wkrótce powstaną szczepionka i lekarstwo na koronawirusa. Wiadomo już, jaka jest cena za medyczny ratunek dla ludzkości… potworne eksperymenty na zwierzętach!

Naukowcy pracują w pocie czoła, by przygotować lekarstwo na koronawirusa. Powstaje obecnie eksperymentalna szczepionka  o nazwie remdesivir, która być może powstrzyma zapalenie płuc z Wuhan. Naukowcy z amerykańskiego ośrodka badawczego National Institutes of Health twierdzą, że aby medycyna wygrała z koronawirusem, konieczne są testy laboratoryjne na zwierzętach. Dla dobra ludzkości urządzają im więc horror i skazują na cierpienie oraz śmierć.

Szczepionka na koronawirusa

Jak podaje "Daily Mail", skuteczność eksperymentalnej szczepionki testowano na 18 małpach, którym wszczepiono szczep koronawirusa. Niektóre zwierzęta celowo pozostawiono bez leczenia, by obserwować rozwój choroby przez 6 dni. Po eksperymencie wszystkie makaki królewskie zostały zabite.

Naukowcy z National Institutes of Health są pewni, że remdesivir będzie sukcesem, ponieważ sześć małp, które otrzymały lek na dobę przed zakażeniem, pod koniec eksperymentu nie wykazywało objawów SARS-CoV-2. Dla porównania, zarażone małpy, które nie otrzymały żadnej pomocy medycznej, miały znacznie bardziej zainfekowane płuca. Onet.pl podaje, że w USA w laboratoriach testujących leki i szczepionki, rocznie wykorzystuje się ok. 70 tys. małp.

Dailymail.co.uk podaje, że remdesivir złagodził objawy koronawirusa u amerykańskiego pacjenta zarażonego zapaleniem płuc z Wuhan. Aby jednak ostatecznie potwierdzić jego skuteczność, konieczne są testy laboratoryjne na ludziach.

Tak wyglądają testy na małpach w laboratorium - WIDEO +18!

Czytaj także
Przeczytaj więcej