18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Deklaracja Pfizera

Szczepionka przeciw Omikronowi. Kiedy będzie dostępna?

11.01.2022  13:50
Pfizer zapowiedział nową szczepionkę
Pfizer zapowiedział nową szczepionkę Fot: JCLobo/Shutterstock

Szef Pfizera Albert Bourla poinformował, że już w marcu dostępna będzie nowa szczepionka na COVID-19. Zmodyfikowany preparat będzie chronił przed wykrytym w listopadzie wariantem Omikron.

Albert Bourla z koncenru Pfizer zadeklarował, że szczepionka przeciw Omikronowi pojawi się już w marcu. Preparat będzie chronił też przed innymi mutacjami.

Pfizer zapowiada nową szczepionkę

Bourla zaznaczył też, że koncern zajął się produkcją nowej szczepionki, mimo że nadal nie wiadomo czy będzie ona potrzebna i w jaki sposób zostanie wykorzystana. Jednak jak podkreśla, część krajów chce, by była przygotowana jak najszybciej.

Mam nadzieję, że osiągniemy w ten sposób coś, co da o wiele lepszą ochronę zwłaszcza przed infekcjami, bo ochrona przed hospitalizacją i śmiercią jest sensowna z obecnymi szczepionkami, o ile otrzyma się trzecią dawkę - dodał.

W tym samym czasie prace nad wielowariantowym preparatem przeciw COVID-19 zapowiedziała Moderna. Szef koncernu Stephane Bancel poinformował, że nowy, ulepszony preparat będzie gotowy jesienią 2022 roku.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że Omikron zaczyna w Polsce zbierać śmiertelne żniwo. Pierwsze ofiary nowego wariantu pochodzą z Małopolski. To seniorzy z chorobami współistniejącymi w wieku 85 i 92 lata.