18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie jest dobrze

Nadejdzie kolejny SZCZYT koronawirusa. WHO ostrzega

28.05.2020  09:31
Nadejdzie kolejny SZCZYT koronawirusa. WHO ostrzega
Nadejdzie kolejny SZCZYT koronawirusa. WHO ostrzega Fot: Shutterstock

Szczyt koronawirusa nadejdzie ponownie? WHO ostrzega, że świat wciąż będzie zmagał się z pandemią i może być wkrótce naprawdę nie najlepiej. 

Szczyt koronawirusa będzie miał miejsce jeszcze raz. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że świat wciąż jest w trakcie pierwszej fali pandemii. Niestety, powrót do przyzwyczajeń sprzed zarazy może nas wszystkich zgubić.

Teraz natomiast bardzo ciężko będzie się trzymać ograniczeń. Rząd w Polsce zniósł większość obostrzeń i wszystko zaczyna wracać do normy. To jednak najgorszy moment, który niesie za sobą niesamowite zagrożenie.

Szczyt koronawirusa nadejdzie ponownie

Dr Mike Ryan, dyrektor wykonawczy WHO's Health Emergencies Program, podkreśla, że mimo spadku liczby zachorowań w wielu państwach, świat wciąż znajduje się w pierwszej fazie epidemii. To oznacza natomiast, że przed nami kolejny szczyt.

Musimy także zdawać sobie sprawę z faktu, że jesteśmy wciąż w fazie, w której liczba zachorowań może w każdej chwili gwałtownie wzrosnąć

- mówi dr Mike Ryan.

Nie możemy zakładać, że bez względu na nasze postępowanie pandemia będzie wciąż wygasać i mamy kilka miesięcy na odetchnięcie i przygotowanie się na kolejną falę. Takie myślenie może spowodować drugi szczyt pandemii

- ostrzegał dodatkowo w trakcie ostatniej konferencji.

Drugi szczyt koronawirusa może nadejść w czasie zbliżającego się wielkimi krokami, sezonu grypowego. WHO podkreśla, że wszystkie kraje muszą być w stanie gotowości do stoczenia następnej walki z podstępnym nieprzyjacielem.

Pytanie tylko, czy Polska o tym w ogóle pamięta?

Przeczytaj więcej
Komentarze