18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wstrząsające odkrycie

Szok podczas pogrzebu na Pomorzu! W trumnie leżał ktoś inny

26.10.2021  21:41
Pomyłka w zakładzie pogrzebowym
Pomyłka w zakładzie pogrzebowym Fot: Kzenon/Shutterstock

W jednym z zakładów pogrzebowych w Bytowie doszło do skandalicznej pomyłki. Żałobnicy przeżyli szok, gdy po otworzeniu trumny dostrzegli, że spoczywa w niej obcy człowiek. Jak się później okazało, zmarły członek rodziny przez przypadek został pochowany w innej miejscowości.

Skromna uroczystość w jednym z bytowskich kościołów przerodziła się w koszmar. Krewni zmarłego poprosili o otwarcie trumny, by pożegnać się z bliskim. Jednak to, co chwilę później zobaczyli, całkowicie nimi wstrząsnęło. W środku znajdowało się... ciało kogoś innego.

Szok i niedowierzanie. Jak mogło do tego dojść? Chcieliśmy, aby otworzono trumnę, bo chcieliśmy się pożegnać. Gdybyśmy tego nie zrobili, w grobie spocząłby zupełnie obcy człowiek. Chodzilibyśmy na cmentarz palić znicze zupełnie obcej osobie, nie wiedzielibyśmy, że nasz krewny został pochowany w zupełnie innej miejscowości - mówiła krewna zmarłego w rozmowie z Głosem Pomorza 24.

Do pomyłki doszło w zakładzie pogrzebowym. Jak relacjonuje właściciel firmy, "ustawiono obok siebie dwie bardzo podobne trumny, niestety pracownicy nie opisali ich", przez co ciała trafiły, nie tam gdzie trzeba.

Pomyłka w zakładzie pogrzebowym

Drugi z mężczyzn został pochowany w zeszłą sobotę w miejscowości Dębnica Kaszubska. Szef zakładu pogrzebowego przyznał, że od początku istnienia zakładu nie doszło do takiej pomyłki.

Jest mi bardzo przykro i bardzo wszystkich przepraszam. Cierpię razem z rodzinami. Prowadzę zakład ponad 20 lat i nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło. Nigdy nawet nie spóźniłem się minuty, nie mogę przeboleć tej pomyłki. Jest mi naprawdę bardzo przykro - oświadczył.

Właściciel firmy pogrzebowej wniósł już wniosek o ekshumację. Jak zapewnia, pokryje on wszystkie koszty związane z ponownym pochówkiem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej