18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rodzą się potwory?

Szokujące odkrycie na Pacyfiku. OPANCERZONE SMOKI I ŚLIMAKI KANIBALE

17.05.2022  16:18
W Pacyfiku rodzą się potwory?
W Pacyfiku rodzą się potwory? Fot: @RebeccaRHelm/Twitter

Zaśmiecanie świata przyniesie nam coś więcej, niż tylko katastrofę ekologiczną? Na wielkiej Plamie Śmieci między Hawajami i Kalifornią odkryto dziwaczne, trochę przerażające stworzenia.

Ludzie śmiecą na potęgę i ani myślą przestać. Skutki są opłakane - tony śmieci lądują w akwenach i trafiają do oceanów. Prądy oceaniczne już wytworzyły na Pacyfiku wielkie, wodne wysypisko, zwane Plamą Śmieci.

Naukowcy badający to straszne zjawisko donoszą, że w Plamie Śmieci znaleźć można nie tylko małe, plastikowe przedmioty i kawałki plastiku, ale nawet sprzęty gospodarstwa domowego i oczywiście sieci rybackie. W 2019 roku pływak Ben Lecomte przez dwa miesiące dzień w dzień nurkował w wysypisko i wyławiał z niego różne przedmioty. Wszystkie przekazał naukowcom do badań.

Ślimaki kanibale i morskie smoki

Przez kolejne ponad dwa lata naukowcy badali próbki pobrane przez Bena Lecomte, a wyniki badań opublikowali w czasopismach naukowych. Mało kto jednak sięga po fachową literaturę, a badacze chcieli dotrzeć do szerszej publiczności. Jedna z uczestniczek badania, Rebecca R. Helm opublikowała więc na Twitterze krótkie nagrania i zdjęcia z małymi potworami, które zrodziły się wśród śmieci.

Okazało się bowiem, że w śmiercionośnej Plamie Śmieci wytworzył się nowy ekosystem, pojawiło się życie. Wśród stworzeń znalezionych na oceanicznym wysypisku, Rebecca Helm wymienia między innymi fioletowe ślimaki ze skłonnością do kanibalizmu, fascynujące meduzy z niebieskimi wypustkami i... smoki morskie pokryte zbroją!