18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko jest możliwe

Krytycznie TRUDNO WYKRYWALNA mutacja koronawirusa krąży po Polsce?

22.03.2021  18:48
Nowa mutacja koronawirusa w Polsce
Nowa mutacja koronawirusa w Polsce Fot: Shutterstock

Krytycznie trudno wykrywalna mutacja koronawirusa już sieje postrach i żniwo w Polsce, a my nawet o tym nie wiemy? Wszystko jest możliwe podczas trzeciej fali pandemii Covid-19, z którą właśnie walczymy. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznawał, że za dramatyczny rozwój trzeciej fali pandemii w Polsce odpowiedzialny jest przede wszystkim brytyjski wariant wirusa, którym znacznie łatwiej się zarazić niż poprzednim Sars-CoV-2. Teraz okazuje się, że w naszym kraju może krążyć kolejny wariant, który dla odmiany jest trudno wykrywalny i nie zawsze wychodzi w specjalistycznych testach.

Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się doniesienia o mutacji francuskiej. Nowy wariant koronawirusa został zidentyfikowany w Bretanii, w historycznej krainie w północno-zachodniej Francji. Jasne jest już, że ten rodzaj zakażenia koronawirusem jest znacznie trudniej wykrywalny, bowiem nieczułe są na niego znane nam już testy PCR.

Francuska mutacja koronawirusa krąży w Polsce?

Do identyfikacji francuskiej mutacji koronawirusa doszło konkretnie w szpitalu w miejscowości Lannion we Francji. Wiele osób uważa, że wariant ten krąży już w Polsce, chociaż ciężko jest go zdiagnozować i właśnie tylko dlatego nie mamy pojęcia, że już się z nim zmagamy.

Warto wiedzieć, że sytuacja pandemiczna we Francji pogarsza się podobnie, jak w Polsce. Nowa fala zakażeń również uprzykrza życie obywatelom, politykom i przede wszystkim służbie zdrowia. Nowe warianty koronawirusa, co do których nie wiadomo do końca, czy będą podatne na działanie szczepionek - jedynie dokładają nam stresu, strachu i wielu niepotrzebnych emocji.

Wakacje zdecydowanie - tak w Polsce, jak i we Francji - nie będą raczej wyglądać tak beztrosko i miło, jak to miało miejsce rok temu. Wszystko przed nami - miejmy nadzieję, że zniesiemy sytuację dzielnie. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej