18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

TRZECIA FALA PANDEMII! Choroba NIEBINARNA nas zniszczy?

23.10.2020  08:11
COVID-19 to choroba niebinarna
COVID-19 to choroba niebinarna Fot: Mateusz Grochocki/East News

Trzecia fala pandemii koronawirusa stanie się naszą rzeczywistością? Kiedy padają kolejne, ponure rekordy, a Mateusz Morawiecki zapowiada pogorszenie sytuacji, trudno nam nie uwierzyć w tragiczny jej rozwój. Jak mamy wytrzymać jeszcze większy atak COVID-19? Na to pytanie już nikt nie odpowiada. 

rzecia fala pandemii koronawirusa według słów Mateusza Morawieckiego - ma się stać faktem. Z dnia na dzień coraz bardziej rośnie liczba osób zakażonych, a premier zapowiada, że najgorsze wciąż przed nami. Jakby tego było mało, oficjalnie zgadzają się z nim naukowcy z całego, ogarniętego pandemią świata.

W takiej sytuacji niejedna osoba mogłaby się załamać. Koronawirus pokazał nam dobitnie, jak trudno jest walczyć z niewidocznym przeciwnikiem, który atakuje nas z niewyobrażalną siłą. Już teraz służba zdrowia w Polsce przestaje sobie radzić, a kolejni chorzy nie mają najlepszych perspektyw na czas powrotu do zdrowia.

Chorują politycy, celebryci i zwykli obywatele - COVID-19 nie wybiera, nie segreguje. Każdy z nas może w każdej chwili rozpocząć walkę o życie i zdrowie. W tym samym momencie, czołowi rządzący nie mają dla nas przesadnie pokrzepiających wieści. Wygląda na to, że już wkrótce możemy zacząć mierzyć się z trzecią falą pandemii koronawirusa.

Być może grozi nam trzecia fala koronawirusa. Jesteśmy zależni od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo lub szczepionka

- ostrzegł groźnie premier Matusz Morawiecki podczas swojego przemówienia w Sejmie. Całą jego przerażającą wypowiedź dokładnie opisaliśmy w tym tekście

COVID-19 to choroba niebinarna

Niestety, jego słowa potwierdzają cenieni specjaliści z całego świata, którzy podkreślają dodatkowo, że COVID-19 jest chorobą niebinarną i jako taka - stanowi jeszcze większe zagrożenie, niż moglibyśmy się początkowo spodziewać. Nawet jeżeli pandemia wreszcie się zakończy - my jeszcze na długo ją zapamiętamy.

Co oznacza, że COVID-19 jest chorobą niebinarną? Mianowicie to, że osoby, które wygrały z nim walkę - mogą się jeszcze przez długie lata zmagać ze skutkami choroby. Jak podkreślają naukowcy z amerykańskiego CDC (Center for Disease Control and Prevention, Centrum Monitoringu Chorób) – w tej dolegliwości nie obowiązuje prosty podział chory – zdrowy. Ozdrowieńcy często wcale nie są w dobrej formie. 

Niestety, ogromna jest lista objawów chorobowych, które utrzymują się jeszcze długo po wyzdrowieniu. Znajdują się na niej takie dolegliwości, jak: zmęczenie, przyspieszone bicie serca, duszność, ból stawów, zamglone myślenie, utratę węchu oraz uszkodzenia serca, płuc, nerek i mózgu. Zróbmy wszystko, by nie dopuścić do zakażenia. Maseczki, przestrzeganie dystansu i pilnowanie częstej dezynfekcji to teraz absolutna podstawa. 

Tylko to ma szansę nas uratować.

Przeczytaj więcej
Komentarze