18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Tabletki odchudzające ugotowały ją od środka. 21-latka zmarła w mękach

13.02.2020  15:04
Tabletki odchudzające ugotowały ją od środka. 21-latka zmarła w mękach
Tabletki odchudzające ugotowały ją od środka. 21-latka zmarła w mękach Fot: shutterstock/ lustesfir

Tabletki odchudzające stały się wyrokiem śmierci dla 21-letniej Eloise. Lek zawierał w sobie toksynę pochodzącą z bomb. 

21-letnia Eloise Parry na pewno nie zdawała sobie sprawy z tego, że tabletki odchudzające zamiast do pięknej sylwetki, zaprowadzą ja wprost w objęcia śmierci. Dziewczyna zmarła dlatego, że zażywała trujący specyfik.

DNP czyli 2,4-Dinitrofenol to silnie toksyczna substancja, która była wykorzystywana jako pestycyd i składnik bomb używanych podczas I wojny światowej. To właśnie ją zawierały tabletki odchudzające zażywane przez Eloise.

Tabletki odchudzające ugotowały ją od środka

21-latka chorowała na bulimię i wciąż walczyła ze swoim ciałem. Przez internet kupowała tabletki odchudzające od niejakiego Bernarda Rebelo, który po pięciu latach od jej zgonu w końcu stanął przed sądem. Prokuratura twierdzi, że 32-latek zdawał sobie sprawę z tego, jak bardzo niebezpieczny jest specyfik, a mimo to sprzedawał go ludziom.

DNP dosłownie spala wnętrzności, chociaż docelowo miała spalać tłuszcz. Eloise musiała odchodzić w męczarniach, lekarze stwierdzili, że kobieta... ugotowała się od środka. 

Mimo wielu zgonów i śmiertelnego niebezpieczeństwa, DNP wciąż cieszy się popularnością wśród osób walczących ze zbędnymi kilogramami. Rodzice zmarłej Eloise starają się walczyć z ich popularnością i szerzyć świadomość wśród owładniętych obsesją szczupłego ciała osób. 

Przeczytaj więcej
Komentarze