18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

UFO?!

Tajemnicze światło nad wulkanem. Naukowcy zbadali dziwne zjawisko

08.06.2021  14:33
Tajemnicze światło nad wulkanem w Indonezji
Tajemnicze światło nad wulkanem w Indonezji Fot: Instagram.com / gunarto_song

Niedawno w sieci pojawiły się fotografie przedstawiające dziwne zielonkawe światło nad indonezyjskim wulkanem Merapi. Sprawa wywołała ogromne poruszenie wśród internautów, którzy zaczęli wymyślać coraz to nowsze teorie spiskowe. Tajemnicze zjawisko postanowili wyjaśnić naukowcy z Agencji Kosmicznej LAPAN.

Kilka dni temu fotograf Gunarto Songa opublikował na Instagramie niesamowite zdjęcie. Na fotografii widać łunę zielonego światła, która wyłania się wprost z wnętrza Merapi. Wulkan ten zaliczany jest do jednego z najbardziej aktywnych na całym świecie. Jego ostatnia erupcja nastąpiła 27 marca 2021 roku.

UFO nad wulkanem?

Sprawą zajęli się eksperci z indonezyjskiej Państwowej Agencji Kosmicznej. Uczeni twierdzą, że za tajemnicze światło nie odpowiadała erupcja wulkanu, a deszcz meteorytów. Jeśli chodzi o zielonkawą barwę, to prawdopodobnie została ona wytworzona poprzez magnez, którym była nasycona kosmiczna skała.

Analizując materiały z obu źródeł, doszliśmy do wniosku, że zielone światło w pobliżu wulkanu pojawiło się w tym samym momencie, kiedy radary zarejestrowały dwa deszcze meteorytów - przekazała agencja.

Smuga została zarejestrowana także przez monitoring umieszczony w pobliżu Merapi. Zjawisko wzbudziło wielkie zainteresowanie internautów. Zdaniem części z nich widok ten przypomina sceny z filmu science fiction. Pojawiły się również kolejne teorie na temat UFO.

Czytaj także
Przeczytaj więcej