Nic się nie zmienił

Tak wygląda 10-letni cheeseburger z McDonalda. Zwą go niezniszczalnym

10.11.2019  12:21
Tak wygląda 10-letni cheeseburger z McDonalda. Zwą go niezniszczalnym
Tak wygląda 10-letni cheeseburger z McDonalda. Zwą go niezniszczalnym Fot: EAST NEWS

10-letni cheeseburger z McDonalda to prawdziwy hit. Leciwy rekordzista nie różni się znacząco od swoich świeżych "kolegów". Niezniszczalnego wciąż oglądać można na Islandii. 

10-letni cheeseburger z McDonalda wygląda... oszałamiająco dobrze. O tym, że popularny fast food niemalże się nie psuje - wiadomo od dawna. Jednakże, kiedy zobaczy się to na własne oczy, nabiera to zupełnie nowego wymiaru i sprawia, że zastanawiamy się nad tym, co jemy. 

Niezniszczalny cheeseburger z Islandii zajmuje przyjemną, szklaną gablotkę. Jak na takiego seniora przystało, jest otoczony szacunkiem. Wiele osób chce go zobaczyć i nic dziwnego - tak dobrze zachowany staruszek to rzadkość. 

Tak wygląda 10-letni cheeseburger z McDonald'sa 

Kiedy w 2019 roku na Islandii zamknięto wszystkie restaurację McDonald's, pewien mieszkaniec wyspy - Hjörtur Smárasonn, wpadł na dziwny pomysł. Kupił cheeseburgera z frytkami w ramach ostatniego posiłku w popularnej restauracji.

Przez pierwsze 3 lata trzymał zestaw w plastikowej torebce i... nic się nie stało. Posiłku nie imała się pleśń, a wyglądał niemalże jak nowy. Obecnie niezniszczalny cheeseburger można oglądać w hostelu Snotra House. Przez chwile prezentowany był nawet w Muzeum Narodowym Islandii. 

31 października 2019 roku minęło dokładnie 10 lat, odkąd Smárasonn zakupił kanapkę z frytkami. Posiłek nie jest w stanie rozkładu, wciąż trzyma się świetnie, jedynie delikatnie zmienił barwę na bledszą niż ma to miejsce w przypadku świeżego zakupu.

Można rzec, że kupując kanapkę Smárasonn zrobił inwestycję na lata. Tego się pewnie nie spodziewał. 

Przeczytaj więcej
Komentarze