18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje o epidemii

Lek na koronawirusa? Polak ogłosił PRZEŁOM!

Wojciech Kozicki
15.03.2020  12:37
Lek na koronawirusa - czy badania w Polsce okażą się przełomowe?
Lek na koronawirusa - czy badania w Polsce okażą się przełomowe? Fot: Piotr Hukalo/East News

Koronawirus na świecie to mordercza pandemia, a liczba ofiar i zakażonych rośnie lawinowo. Czy powstanie lekarstwo i szczepionka na SARS-CoV-2? Polski naukowiec ogłosił przełom w walce z COVID-19, a udostępnione przez niego informacje dają nadzieję!

Pandemia koronawirusa to wróg możliwy do pokonania? Chińscy eksperci mają OPTYMISTYCZNE PROGNOZY i podają, kiedy skończy się wojna z SARS-CoV-2. Okazuje się, że Polska może uratować świat znacznie szybciej!

Polsatnews.pl podaje, że prof. Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej z zespołem rozpracował enzym, „którego działanie może być kluczowe dla walki z koronawirusem SARS-CoV-2”. Twierdzi, że jeśli enzym jest zamkiem, to on właśnie dorobił do niego klucz z możliwych milionów kombinacji! Zapowiedział, że wkrótce będzie miał kolejne DOBRE WIADOMOŚCI!

Drąg podkreśla, że mowa jest o najważniejszym białku, o którym donoszą firmy próbujące stworzyć szybki test na koronawirusa. Badania prowadzone we Wrocławiu to początek i baza do wynalezienia leku na COVID-19!

Zobacz także

Enzym, który badał zespół - proteaza SARS-CoV-2 Mpro - tnie białka, które są w tym wirusie. - To umożliwia mu przeżycie. Zahamowanie działania tego enzymu natychmiast powoduje, że ten wirus ginie. Gdyby opracować lek, który inhibitowałby działanie tego enzymu, to praktycznie zabijamy koronawirusa. To wiadomo z poprzedniej epidemii koronawirusa - SARS  - oznajmił Marcin Drąg (polsatnews.pl)

Wspomniany enzym jest unikalny i praktycznie nie występuje u ludzi. Jeśli uda się uderzający w niego lek, będzie szkodził tylko wirusowi. Co więcej, Drąg i jego zespół udostępnili wyniki swoich badań naukowcom z całego świata, a teraz do współpracy z nimi zgłaszają  się eksperci z wielu krajów.

Obecnie na celowniku mamy inne białka z tego wirusa, nie tylko proteazy. Tempo pracy jest wręcz niesamowite – powiedział Drąg. (polsatnews.pl)

Czytaj także